Vírivky – perfektné uvoľnenie po náročnom dni

by spravca

Na rozdiel od klasickej vane, ktorá je primárne určená pre jednu osobu, vírivky sú dizajnovo i funkčne prispôsobené na obsadenie viacerými osobami a považujú sa skôr za malé bazény ako veľké vane. Pôvodne boli určené na liečebné účely, no dnes garantujú nadštandardný luxus všetkým milovníkom pohodového relaxu. Luxusné vírivky, ktoré sa v súčasnosti objavujú na trhu, sa možno občas zdajú byť až príliš pretechnizované (typ dýz, výrobný materiál, farby, zabudované stereo, rôznofarebné osvetlenie, možnosť diaľkového ovládania všetkých funkcii cez mobil), no v konečnom dôsledku ide iba o tom, aby sa užívateľ cítil čo najlepšie a skutočne si vychutnal svoju chvíľku pre oddych. Ako sme sa dopracovali od prvých foriem horúcich kúpeľov v prirodzene formovaných alebo vyrobených kotloch, do ktorých sa umiestnili nahriate kamene, až k dnešnej podobe? Čítajte ďalej a dozviete sa nielen odpoveď na túto otázku. 

Korene siahajúce do Japonska

V Japonsku existujú prvé záznamy o tzv. Ofuro vaniach už v 8. storočí. Známejšie sú azda rímske kúpele, ktoré okrem hygienickej služby predstavovali aj miesto sociálneho vyžitia a nadviazania kontaktov. Pád Rímskej ríše znamenal ale úpadok kultúry verejného (ale aj súkromného) kúpania. Tento trend sa znovu objavil v 40-tych rokoch minulého storočia v Spojených štátoch, kde sa začali propagovať prvé luxusné vane inšpirované tými japonskými. Vírivky, ako ich poznáme dnes, uviedol na trh taliansky výrobca, ktorý pridal aj hydrotermálne pumpy umožňujúce známe vírenie. Od tohto obdobia sa do luxusných víriviek dostalo množstvo ďalších systémov zaisťujúcich dokonalý relax i pôžitok.

Sundance Spas – svetový líder

Spoločnosť Sundace Spa sa od konca 70-tych rokov 20. storočia vypracovala z malého kalifornského výrobcu na najväčší svetový monopol v oblasti výroby luxusných víriviek. Vo svojej ponuke predkladá množstvo modelov, dodatkov a možností úprav, ktoré uspokoja aj toho najnáročnejšieho klienta. Dominujú tu tri základné veľkostné kategórie – malé (pre 2 – 3 osoby), stredné (4 – 5 osôb) a veľké vírivky (5 – 6 ľudí). V rámci týchto kategórii si možno vyberať z niekoľkých sérii, z ktorých každá ma iné zameranie či spôsob využitia. Séria 880 predstavuje vrcholový luxus pre najnáročnejšieho klienta. Modely z tejto série sú preplnené vychytávkami a technológiami. Sériu 780 predstavujú klasické vonkajšie virivky, výroba ktorých je založená na známej kvalite a tradícii značky Sundance Spas. Pre tých, čo radi experimentujú a vyhľadávajú unikátne riešenia, je ideálna séria 680, ktorá ponúka rôzne veľkosti, tvary či spracovanie víriviek.

Luxus, ktorý plní očakávania

Ak ste sa rozhodli spríjemniť si chvíle strávené doma a urobiť tiež niečo pre svoje zdravie, luxusné vírivky Sundance Spa určite splnia Vaše očakávania. Pri rozhodovaní o kúpe a inštalácií vírivky si ale nezabudnite zodpovedať na päť základných otázok: Koľko chcem do vírivky investovať? Aká veľkosť je vhodná pre moje potreby? Aký typ sa pre mňa najviac hodí? Aké pohodlie vyhľadávam? A jednou z najdôležitejších otázok je aj tá, ktorá sa týka efektivity vírivky, a teda koľko pôžitku Vám vírivka prinesie v porovnaní s energiou potrebnou na jej údržbu a bezstarostný priebeh. Po zodpovedaní týchto otázok zostáva už len vybrať si typ a doplnky, počkať si na profesionálnu montáž tohto skvelého zariadenia a následne si ho začať naplno užívať.

Sme presvedčení, že pokiaľ sa rozhodnete pre inštalovanie vírivky, zamilujete si výhody, ktoré so sebou prináša. Neprekvapí Vás ani zlé počasie či namáhavá práca, pretože vždy sa môžete utiahnuť do pohodlia svojej intímnej zóny, ktorú môže zosobňovať práve vírivka. Pokiaľ takéto zariadenie ešte nemáte, potešte sa ním na Vianoce. 

Foto: © [Minerva Studio] / Dollar Photo Club

You may also like