Objednajte sa na týždenný rehabilitačný pobyt SM-Systém

Objednajte sa na týždenný rehabilitačný pobyt SM-Systém

by spravca

Zbavte sa konečne bolesti chrbta a pohybového aparátu. Pomocníkom je metóda SM systém, nazývaná tiež Stabilizačný a mobilizačný systém či SPS. Objednajte sa na rehabilitačný pobyt vhodný pre akútne štádia ochorenia.

Unikátna rehabilitačná metóda SM-Systém má za sebou 39 rokov vývoja a skoro rovnako dlhé obdobie klinického testovania. Ide o cvičenia pomáhajúce s bolesťami chrbtice predovšetkým v krčnej a v bedrovej oblasti, tiež pacientom so skoliózou a akútnym stavom pri vyskočenej platničke. Cvičenie sa hodí ako riešenie akútnych stavov, ale aj ako prevencia. Jeho výhodou je vhodnosť pre širokú škálu vekových skupín – od 5 až do 99 rokov.

Česká rehabilitačná metóda slávi úspech

Metóda a zostava cvikov, za ktorých vznikom stojí český lekár MUDr. Richard Smíšek, má schopnosť preťahovať chrbticu smerom nahor. Vďaka tomu medzi platničkami vzniká dostatočný priestor pre ich regeneráciu. Je východiskom, ako zlepšiť bolestivé stavy spôsobené rôznymi nesprávnymi návykmi, sedavým zamestnaním, prácou na počítači. Metóda má obrovský úspech. V Nemecku je dokonca hradená zo zdravotného poistenia.

Na SM-Systém sa špecializuje AF REHAB – rehabilitačné a vzdelávacie centrum Bratislava

Práve pre mimobratislavských a zahraničných pacientov, organizuje spoločnosť AF-REHAB týždenné rehabilitačné pobyty. Celkom pacienti absolvujú 18 hodín individuálneho a 4 hodiny skupinového cvičenia. Pacient prejde hneď na začiatku vstupným vyšetrením ktoré umožní zahájiť individuálnu liečbu pacienta. Cviky pre pacienta sú vyberané na mieru podľa jeho aktuálneho stavu a konkrétnych zdravotných problémov.

Cvičenie na každý deň s individuálnymi cvikmi

Každý deň sa cvičí 2 hodiny dopoludnia a 2 hodiny popoludní. Medzi terapiami majú pacienti k dispozícii relaxačnú a oddychovú miestnosť s občerstvením aj s pitným režimom. Vďaka výberu cvikov na základe vstupného vyšetrenia a svalovej analýzy vedie týždenný pobyt k výraznému zlepšeniu stavu pacienta. Súčasne sa pacient naučí, ako SM-Systém cvičiť následne doma v súkromí.

You may also like