Zaraďte do svojho jarného jedálničku spirulinu a chlorellu

Zaraďte do svojho jarného jedálničku spirulinu a chlorellu

by spravca

Na jar je náš imunitný systém vyčerpaný. Často niekoľkokrát za zimu vyhral boj nad rôznymi respiračnými vírusovými ochoreniami a na jar už nemá dosť sily. Aj preto mnohí z nás prekvapivo s prvými slnečnými teplými dňami chytíme nejakú tú nádchu či silnejší vírus. Telo je vyčerpané a unavené. Riešením je sa na jar pripraviť prostriedkami na podporu našej imunity a zdravia. Nájsť sme ich schopní v prírode.

Pozrite sa na zúbky dvom superpotravinám: spiruline a chlorelle. Obe tieto superpotraviny sú extrémne bohaté na živiny.

Spirulina

Jeden gram spiruliny vám dá rovnakú dávku živín ako kilogram zeleniny. Nie každý je schopný zjesť niekoľko porcií zeleniny, často ju odmietajú tiež deti. Riešením je užívať spirulinu ako doplnok stravy. Tento jednobunečný organizmus, sinica, je tiež extrémne bohatá na bielkoviny. Tých má trikrát viac ako hovädzie mäso či ryby. Spirulina je tiež porovnávaná s rôznymi bylinkami. Podľa jej priaznivcov rôzne prieskumy dokazujú, že dokáže posilniť zdravie až 20krát viac ako aloe vera a dokonca 40krát viac ako echinacea. Hovoríme pritom o porovnaní so snáď najviac glorifikovanými bylinkami vôbec.

Chlorella

Chlorella je zas sladkovodnou riasou, ktorú charakterizuje najvyšší obsah chlorofylu medzi riasami. Pochádza z Tchaj-wanu a z Japonska. Jej zloženie je bohaté na komplex vitamínov B, aminokyseliny, draslík, horčík, fosfor, zinok a beta-karotén. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, vplýva na energiu, vitalitu, prečisťuje, podporuje normálnu činnosť srdca, ciev, čriev, pečene a nastoľuje mikrobiálnu rovnováhu.

Spirulina a chlorella v jednom doplnku stravy

Doprajte si podporu imunity a zdravia zo spiruliny a chlorelly v jednom doplnku stravy. Spirulina+chlorella+prebiotikum je produkt od firmy Naturvita ktorý predáva online lekáreň Greenlike.cz. Kombinácia troch užitočných prírodných zložiek, spiruliny, chlorelly a inulínu, je ideálna pre náš imunitný systém. Inulín podporuje vstrebateľnosť účinných látok a má prebiotické vlastnosti.

TIP: Na jar si našu starostlivosť zaslúžia aj vlasy. Vyskúšajte Biosil pre krásne vlasy, pleť aj nechty.

 

You may also like