Balkónové dvere a ich zatváranie. Dajú sa zatvárať aj zvonka?

by spravca

Tí ktorí si kupujú nový byt, dom alebo robia prerábku niekedy nevedia, ako jednotlivé časti bytových jednotiek fungujú a na akom princípe s nimi pracovať. V nasledujúcom článku si ukážeme jednu z najčastejších otázok balkónových dverí a to napríklad to, či sa dajú alebo nedajú zatvárať z vonka .

Funkčnosť a kvalita na prvom mieste

Kúpiť si balkónové dvere, ktoré sú kvalitné a hlavne funkčné, nemusí byť až také jednoduché. Na trhu existuje množstvo predajcov, pričom nie každý vie ponúknuť skutočnú kvalitu za rozumnú cenu. Nájdu sa ale aj takí, ktorí ponúkajú špičkové balkónové dvere z tých najkvalitnejších materiálov za ceny, ktoré sú vcelku priateľské.

Čo sa týka materiálu mimoriadne obľúbené sú plastové balkónové dvere.  Vďaka ich izolačným schopnostiam patria k najobľúbenejším už dlhé roky. Tie fungujú na princípe zatvárania z vnútra. Pokiaľ ste vonku, vo väčšine prípadov je možné ich aspoň privrieť. Čo ale v prípade, ak sa vonku zdržíte dlhšie a potrebujete dvere jednoducho úplne zavrieť?

Ako ich predsa len zatvárať z exteriéru?

Riešením môže byť napríklad zacvakávací zámok. Je to mechanizmus, ktorý je skutočne univerzálny a pri zatváraní balkónových dverí je naozaj nápomocný. Umožňuje zacvaknutie balkónových dverí z vonku, čo je skutočne univerzálnym riešením pre každý jeden balkón.  Pomôže zabuchnúť váš balkón aj z exteriéru, bez toho, aby ste potrebovali kľučku. Nepríjemné veterné dni, zlé počasie alebo jednoducho väčšie bezpečie počas vášho pobytu vonku.

Pri výbere balkónových dverí dbajte predovšetkým na ľahkosť otvárania a ba to, aby boli 100% funkčné. Aj keď väčšina predajcov ponúka tovar, ktorý je v záruke, vždy je lepšie vyberať si veci kvalitnejšie a predovšetkým také, ktoré nemusíme po krátkej dobe vymieňať. To platí predovšetkým vo dverách, ktoré sa stávajú pevnou súčasťou bytu alebo domu dlhé obdobie.
Autorské právo: sophiejames / 123RF Reklamní fotografie

You may also like