Zubný implantát vracia chrup tam, kde pred tým už nebola šanca

by spravca

Zubné implantáty posunuli modernú stomatológiu na ďalší level. Aj pri extrémnejšej strate chrupu je možné zuby pevne uchytiť. Naopak pri strane jediného zubu nemusíme ničiť kvôli zubnej náhrade okolité zdravé zuby.

Medzi laickou verejnosťou panuje chybný názor, že implantát je zub. Nie, implantát je vlastne náhrada chýbajúceho koreňa, na ktorý sa potom zub v podobe zubnej korunky osadí. Každý technik si vie predstaviť, o čo ide. Nie je to nič iné, ako sa užíva v tradičných technických spojoch. Musia sa však používať materiály vhodné pre ľudské telo. Tým je v tomto prípade titan.

TIP: Potrebujete zubný implantát? Kompletnú implantológiu robí Happy Dent – Stomatologiaaupark.sk.

Využitie zubných implantátov je dnes veľmi časté. Implantáty totiž zásadne zlepšujú život ľudí po strate zubov. Nejde len o psychický blok, ktorý môžu ľudia s neuchytenými náhradami mať. Zhoršuje sa obecne stravovanie a tým aj celkové zdravie. Implantáty vedia nahradiť zuby a chovajú sa ako vlastné. Často vedia ponúknuť ešte lepšie vlastnosti než pôvodné zuby pacienta. Zubné náhrady sa vďaka implantátom majú kam uchytiť, a to aj keď už došlo k úplnej strate chrupu.

Zavedeniu implantátu predchádza mnoho výkonov

Prvou fázou je príprava na zavedenie implantátu. Vyhotovia sa 3D snímky a stanoví sa diagnóza celého chrupu aj stavu tvrdých a mäkkých tkanív. Na základe výsledkov sa stanoví najvhodnejšia forma liečby.

Na zavedenia implantátu sa ústna dutina pripraví hĺbkovým čistením, sanáciou ústnej dutiny spojená s liečbou ďasien a slizníc. Následne sa urobí intraorálne skenovanie ústnej dutiny.

Ďalej už nasleduje chirurgická etapa, kde sa dobuduje prípadne chýbajúca kosť, vyformuje sa lôžko pre umelý koreň a vykoná sa plastika mäkkých tkanív.

Poslednou etapou je ortopedická etapa, kedy sa nasadí nadstavba na zubný implantát, pripravia sa 3D skeny a 3D model pre zuby. Zhotovia sa protetické konštrukcie a korunky sa nasadia.

You may also like