Menopauza: Ako zmierniť jej nepríjemné prejavy?

Menopauza: Ako zmierniť jej nepríjemné prejavy?

by spravca

U žien po 50. roku života dochádza ku vzniku menopauzy. Najčastejšie sa objavuje medzi 45. – 55. rokom života, a to kedy vznikne, závisí od viacerých faktorov. Ide o postupnú hormonálnu zmenu, na ktorú ženy zvyčajne pripravené nie sú.

Štádium menopauzy rozhodne nevzniká zo dňa na deň. Častokrát ide o dlhodobý proces, ktorý môže byť v dĺžke až 5 rokov. Je totiž všeobecne známe, že ženy po štyridsiatke majú menší počet folikulov vo vaječníkoch. To sa prejaví nadprodukciou estrogénov. Koniec tohto celého procesu sa prejavuje ukončením menštruácie.

Medzi najčastejšie prejavy patrí zvýšená únava, časté zmeny nálad, úzkostné stavy, depresia či vypadávanie vlasov. Častokrát sa spája aj s nočným potením, straty libida, priberaním na váhe a zvýšenou podráždenosťou. Našťastie, dnes existuje niekoľko odporúčaní, ako tieto prejavy efektívne zmierniť. Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Účinné výživové doplnky

Nie je výživový doplnok ako výživový doplnok. Ak si chcete vybrať skutočne efektívny, odporúčame vám produkt s názvom Stimulen od výrobcu Naturvita. Prečo práve tento prípravok? Vysvetlenie je jednoduché! Obsahuje totiž kombináciu vysoko účinných zložiek, ktoré pozitívne pôsobia na menopauzu. Napríklad, jam vlnatý zvyšuje komfort pri menopauze, a to predovšetkým znížením nepríjemných sprievodných príznakov, medzi ktoré patria spomínané návaly tepla, potenie či podráždenie.

Zdravý životný štýl

Ďalším efektívnym odporúčaním je zdravý životný štýl. To znamená, že by ste sa mali pravidelne hýbať a konzumovať telu prospešné potraviny. Vyhnite sa tučným a mastným jedlám, ktoré obsahujú nadbytok kalórií. Odporúčame vám uprednostniť ovocie, zeleninu a potraviny s vysokým obsahom vlákniny. Nezabúdajte dodržiavať pravidelný pitný režim, ktorý je pre zdravie priam nevyhnutný.

You may also like