Vitamíny a minerály na lepšiu imunitu

by spravca

Zvýšte schopnosť imunitnej reakcie tela pri stretnutí s jesennými a zimnými respiračnými ochoreniami. Viete, ktoré vitamíny a minerály je vhodné doplniť?

Určite nepodceňujte staré dobré C-čko

Obsah vitamínu C v tepelne spracovaných produktoch je nulový. Príliš veriť ale nemôžeme ani ovociu zo zahraničia, ktoré často nedozrievalo na stromoch. Podľa výskumov obsah vitamínov a minerálov v ovocí aj v zelenine za posledné roky extrémne klesol. Istejšie je preto tento vitamín doplňovať aj v doplnkoch stravy. Česká spoločnosť Naturvita aj u nás predáva kvalitné doplnky stravy za nízke ceny. Dováža ich HAPPY TRADE. Vitamín C si môžete kúpiť ako vitamín Extra C 500 s postupným uvoľňovaním. Vďaka tejto technológii sa bude C-čko do nášho tela uvoľňovať minimálne po dobu 8 hodín.

Dajte si horčík v kombinácii s vitamínom B6

Horčík sa v našom tele podieľa na viac ako 300 procesoch. Je to minerál, ktorý naviac chýba veľké množstvu ľudí. Zmeny pestovania plodín zmenili obsah minerálnych látok v potravinách a v nich teraz chýba práve tento minerál. Je vhodné ho preto doplniť. V aktuálnej dobe najlepšie ako kombinovaný s vitamínom B6, ktorý ovplyvňuje správne fungovanie nášho imunitného systému.

Slniečko v tabletke – to je vitamín D3

Za slnečných dní by sme mali prirodzene do tela získavať vitamín D3. Problém je, že sa pred slniečkom stále viac schovávame, na jeseň a v zime ho je naviac už veľmi málo. Podľa odborníkov by pritom malo stačiť na 30 minút denne vystaviť slniečku tvár. To by sme sa ale nemohli krémovať kozmetikou so silnými UV filtrami, a tie sú dnes snáď v každom kvalitnejšom dennom pleťovom kréme. Odborníci odporúčajú vitamín D3 užívať aj pre zvýšenie obranyschopnosti pred koronavírusom.

Echinacea – bylinka pre imunitu

Takto bola táto bylina vždy prezentovaná v ľudovom liečiteľstve. V produkte Echinacea 500 plus sa ponúka v kombinácii s hubou Reishi, s vitamínom C a so zinkom. Ide o silnú štvorku na podporu našej imunity.

Tieto aj ďalšie doplnky stravy od Naturvita kúpite v e-shope Greenlike.sk. Hitom v sortimente je Biosil – pomocník na zdravé sliznice, vlasy a nechty.

 

You may also like