Aký kočík vybrať na zimu?

by spravca

Ste vo veľkom očakávaní bábätka, ktoré príde na svet počas neskorej jesene či v zimnom období? Vyzbrojte sa na jeho príchod už dnes a zabezpečte mu kvalitnú výbavičku, ktorej neodmysliteľnou súčasťou je aj kočík. Ten však musíte prispôsobiť podmienkam zimy, a teda aj nižším teplotám a snehu.

Hlboká vanička, vyšší podvozok a väčšie kolieska

Aj keď počas zimných mesiacov panuje chladnejšie a sychravejšie počasie, určite budete aj napriek tomu chcieť chodiť na prechádzky. Bábätku dopriať čerstvý vzduch a sebe spolu s ním aj trochu pohybu. Aby však drobcovi nebola v kočíku zima, musí mať hlbšiu vaničku, do ktorej sa zmestí hrubšia deka či klasický fusak. Keďže na chodníku býva zväčša sneh, detské kočíky na zimu by mali mať pre lepšiu manipuláciu vyšší podvozok a najmä väčšie a hrubšie kolieska. Vďaka nim bude mať kočík väčšiu stabilitu a bude sa vám tlačiť oveľa ľahšie ako taký s úzkymi či nebodaj zdvojenými prednými kolieskami.

Počas zimy stavte na hlboké kočíky

Podľa predajcu kočíkov – spoločnosti Kociky.sk, podmienkam zimy vyhovujú najmä hlboké kočíky. Tie poskytujú dostatočne veľkú vaničku s dobrou tepelnou izoláciou, pričom sú aj podstatne vyššie položené ako napríklad športové kočíky. Bábätko v nich má dostatočný priestor na spánok a drobné pohyby aj v prípade, že je naobliekané či zabalené v deke. Zároveň sú okrem hrubšej tkaniny vybavené aj viacerými clonami, ktoré chránia pred vetrom. Na zimu sú vhodné najmä kočíky s priemerom koliesok okolo 14 palcov.

claudia-hlboky-kocik-kociky.sk

Praktické riešenie, ktoré premení zimný kočík na letnú buginu

Ak ste priaznivcom praktických riešení, môžete s nimi počítať aj pri kočíku určenom na zimné obdobie, ktorý však využijete nielen počas jeho trvania. Niektoré hlboké kombinované kočíky ponúkajú možnosť premeniť ich len pár ťahmi na športovú verziu, ktorú oceníte najmä, keď vaše dieťatko podrastie. Pôvodne zimný detský kočíka sa stane vašim spoločníkom aj počas teplých jarných či letných dní, kedy v ňom vášmu drobcovi nebude k spokojnosti naozaj nič chýbať.

You may also like

Leave a Comment