Trápi vás choroba? Vyskúšajte namiesto liekov liečbu bylinkami

by spravca

Je vedecky dokázané, že liečba bylinkami slúži na predchádzanie a liečbu množstva ochorení. Bylinky sa totiž v medicíne používajú už od nepamäti niekoľko tisícročí. Vtedy sa ľuďom o liekoch alebo antibiotikách ani nesnívalo.

Bylinky sa tradičným liekom nielenže vyrovnajú, v niektorých prípadoch majú dokonca aj lepšie účinky bez akýchkoľvek vedľajších ťažkostí.

Liečivé bylinky sa delia na dva druhy, a to adaptogénne a funkčné rastliny. Adaptogénne rastliny podporujú činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním, vďaka čomu zabezpečujú normálnu funkciu tela v obdobiach zvýšeného stresu. Funkčné naproti tomu majú priamy vplyv na vaše telo a konkrétnu chorobu.

Pokiaľ teda cítite, že na vás niečo lezie a chceli by ste skúsiť prírodný spôsob liečenia, vyskúšajte jednu z nižšie uvedených rastlín.

Adaptogénne bylinky

Sibírsky žensen

Sibírsky žensen sa používa na liečenie chrípky a prechladnutia, ale taktiež aj na zvyšovanie energie, výdrže, vitality a dlhovekosti. Ľudia si pochvaľujú najmä jeho vplyv zvýšenia mentálnej pozornosti a zlepšenie kvality života. Treba však poznamenať, že nie je vhodný pre deti.

Maca

Maca slúži na odstránenie anémie a chronickej únavy vďaka tomu, že zvyšuje úroveň energie v tele. S tým súvisí aj zvýšenie fyzického výkonu, výdrže alebo pamäte. Pre zaujímavosť, u mužov navyše podporuje libido a sexuálne funkcie, vďaka čomu si vyslúžila prezývku peruánska viagra.

Funkčné bylinky

Gingkgo biloba

Gingko biloba patrí k jedným z najdlhšie sa dožívajúcim stromom na planéte. Listy tohto stromu sa v praxi využívajú na zlepšenie kognitívnych schopností, a to najmä u dôchodcov. Taktiež slúži na zlepšenie nálady, zníženie úzkosti, podporu zdravej cirkulácie krvi a ďalších zdravotných ťažkostí.

Echinacea

V minulosti sa korene tejto rastliny používali bežne na riešenie vážnych zdravotných problémov, akými je malária, otrava krvi alebo záškrt. Okrem toho echinacea slúžila na posilnenie imunity a taktiež ako prevencia proti chrípke.

Ešte predtým, než sa rozhodnete hľadať bylinky na predaj, odporúčame, aby ste sa pred využitím tejto liečby poradili so svojim lekárom. Prajeme vám príjemnú liečbu.

You may also like