Trápi vás choroba? Vyskúšajte namiesto liekov liečbu bylinkami

Trápi vás choroba? Vyskúšajte namiesto liekov liečbu bylinkami

Je vedecky dokázané, že liečba bylinkami slúži na predchádzanie a liečbu množstva ochorení. Bylinky sa totiž v medicíne používajú už od nepamäti niekoľko tisícročí. Vtedy sa ľuďom o liekoch alebo antibiotikách ani nesnívalo.

Bylinky sa tradičným liekom nielenže vyrovnajú, v niektorých prípadoch majú dokonca aj lepšie účinky bez akýchkoľvek vedľajších ťažkostí.

Liečivé bylinky sa delia na dva druhy, a to adaptogénne a funkčné rastliny. Adaptogénne rastliny podporujú činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním, vďaka čomu zabezpečujú normálnu funkciu tela v obdobiach zvýšeného stresu. Funkčné naproti tomu majú priamy vplyv na vaše telo a konkrétnu chorobu.

Pokiaľ teda cítite, že na vás niečo lezie a chceli by ste skúsiť prírodný spôsob liečenia, vyskúšajte jednu z nižšie uvedených rastlín.

Adaptogénne bylinky

Sibírsky žensen

Sibírsky žensen sa používa na liečenie chrípky a prechladnutia, ale taktiež aj na zvyšovanie energie, výdrže, vitality a dlhovekosti. Ľudia si pochvaľujú najmä jeho vplyv zvýšenia mentálnej pozornosti a zlepšenie kvality života. Treba však poznamenať, že nie je vhodný pre deti.

Maca

Maca slúži na odstránenie anémie a chronickej únavy vďaka tomu, že zvyšuje úroveň energie v tele. S tým súvisí aj zvýšenie fyzického výkonu, výdrže alebo pamäte. Pre zaujímavosť, u mužov navyše podporuje libido a sexuálne funkcie, vďaka čomu si vyslúžila prezývku peruánska viagra.

Funkčné bylinky

Gingkgo biloba

Gingko biloba patrí k jedným z najdlhšie sa dožívajúcim stromom na planéte. Listy tohto stromu sa v praxi využívajú na zlepšenie kognitívnych schopností, a to najmä u dôchodcov. Taktiež slúži na zlepšenie nálady, zníženie úzkosti, podporu zdravej cirkulácie krvi a ďalších zdravotných ťažkostí.

Echinacea

V minulosti sa korene tejto rastliny používali bežne na riešenie vážnych zdravotných problémov, akými je malária, otrava krvi alebo záškrt. Okrem toho echinacea slúžila na posilnenie imunity a taktiež ako prevencia proti chrípke.

Ešte predtým, než sa rozhodnete hľadať bylinky na predaj, odporúčame, aby ste sa pred využitím tejto liečby poradili so svojim lekárom. Prajeme vám príjemnú liečbu.