Čoraz obľúbenejší kovový nábytok: Kde všade sa hodí?

by spravca

Kým v minulosti bol kovový nábytok využívaný najmä v exteriéri či dielňach, dnes je čoraz obľúbenejším aj pri zariaďovaní bytových interiérov. Možno aj vy práve riešite, aké skrinky si vybrať do niektorej z izieb a poškuľujete po štýlových kovových skriniach.

Kam všade sa hodia a prečo sú skrinky i iný nábytok z kovu také obľúbené? Aj pre toto všetko…

Kovový nábytok do interiéru

Kov a nábytok z neho si nachádza miesto v čoraz viac domácnostiach. Obľúbený je ako v kuchyni, tak v obývačke či predsieni.

V poslednej dobe sa rozmohli kuchynské kovové dvierka, pracovné dosky kuchynských liniek, ale tiež obklady za pracovnými doskami či multifunkčné kovové regále, ktoré sú navyše pomerne lacné a praktické. Kov je pre kuchyňu skutočne všestranne využiteľný, a to v rámci rôznych drôtených programov pre kuchynské linky, nájdeme však aj krásne kuchynské stoličky v kombinácii s kožou, koženkou či drevom aj nevšedne skombinované jedálenské stoly. Nejde len o trvácnosť a odolnosť kovu, veľkou prednosťou kovového nábytku, prípadne nábytku, ktorý je s kovom kombinovaný, je i jeho jedinečný a originálny vzhľad, ktorý dodá každej miestnosti.

Kov v spálni – prečo nie?

Stále väčšiu obľubu si získavajú kovové postele skombinované s netradičnými nočnými stolíkmi z kovu a chýbať nesmie ani štýlová kovová skriňa. Dokážu totiž oživiť každý priestor, spálňu nevynímajúc, a inak modernému zariadeniu dodajú ten správny nádych romantiky a štýlovosti. Obzvlášť pri kovových posteliach sa však treba mať na pozore, aby sme si vybrali posteľ kvalitnú a predišli tak možným nepríjemnostiam, ako vŕzganie a nepohodlnosť danej postele. Skutočne je dobré staviť na kvalitu a nešetriť za každú cenu. Vyberte si radšej drahšiu, no kvalitnejšiu posteľ, ktorá bude dostatočne stabilná a zaručí vám nielen príjemný pocit zo spálne, ale najmä dobrý spánok.

V spálni by sme to však s množstvom kovu nemali preháňať, vhodné je ho kombinovať s inými, jemnejšími materiálmi, ideálne s masívnym drevom, ktoré navodí pocit tepla a pohodlia.

Kovové doplnky

Ak sa bojíte ísť do kovového nábytku, môžete začať niečím menším, čo je tiež z kovu. Netradičný vzhľad izby, nielen spálni, napomôžu vytvoriť aj kovové lampy, zrkadlá či solitérne stolíky.

Tak smelo do toho, dajte aj vy šancu kovu vo vašej domácnosti a uvidíte, že nebudete ľutovať.

 

 

You may also like