5 spôsobov, ako sa v novom roku dostať do formy

by spravca

V poslednom čase sa objavuje veľa ľudí, ktorí si uvedomujú, že cvičenie je pre udržanie dobrého celkového zdravia veľmi dôležité. Veľa z nich si dáva medzi svoje novoročné predsavzatia aj to, že sa dostanú do formy. My pre Vás máme niekoľko tipov, ako to skutočne splniť.

Vzhľadom na to, koľko je dnes možností, môže sa k zdravému pohybu dostať naozaj každý. Bez ohľadu na momentálnu kondíciu. Stačí si len vybrať správny druh cvičenia a dať sa do toho.

Zameranie na životný štýl

Médiá sa posunuli od podpory tradičných redukčných diét a rýchlych cvičebných programov ku komplexnejším plánom. Celkové wellness plány a motivácia k zdravému životnému štýlu sa objavujú takmer všade. V súčasnosti sa pozornosť zameriava na celkový obraz zdravého starnutia a jednoduché funkčné schopnosti pomocou osvedčených cvikov a aktivít, ktoré zahŕňajú celú rodinu.

Kombinované fitness plány

Mnoho trénerov vie, že dobre zostavený fitness plán, ktorý zahŕňa prvky kardiovaskulárnej zdatnosti, silového tréningu, vytrvalosti a flexibility, je kľúčom k dosiahnutiu skvelých výsledkov. Fitness profesionáli prepájajú tieto prvky do zaujímavých programov a vďaka tomu vytvárajú príjemné a zábavné cvičenie.

V nedávnej minulosti bolo vyvinuté množstvo nových kombinovaných štýlov a programov, ktoré spájali rôzne prvky fitness do 20 – 45 minútových lekcií – napríklad power joga, pilates joga, kardio s posilňovaním, jazda na bicykli s jogou atď. V súčasnosti populárna kombinácia dvoch formátov (Pilates + Boxing = Piloxing) sa môže dobre rozšíriť na tri alebo viac kombinovaných formátov.

Praktický prístup

Návrat k základom funkčného tréningu pomohol mnohým ľuďom dostať sa do skvelej formy. Zavedenie tréningu s vysokým intenzitným intervalovým tréningom (HIIT) je skvelým variantom pre ľudí, ktorí majú preplnený program a potrebujú maximalizovať svoj tréningový čas s malým alebo žiadnym vybavením. Myšlienka jednoduchých fitness postupov je skvelá, pretože tieto cvičenia možno vykonávať takmer kdekoľvek v krátkom čase.

Hobby preteky

Preteky, ako sú behanie v blate, prekážkové preteky a triatlony pre amatérskych športovcov sú skvelou motiváciou. Tieto akcie sú stále dostupnejšie a obľúbenejšie. Často sa formujú aj bezplatné prípravné skupiny, ktoré Vám pomôžu trénovať na ďalšiu akciu. Registrácia na preteky je navyše skvelý spôsob, ako zostať odhodlaný a motivovaný na zlepšenie Vašej kondície.

Online fitness
Pro väčšinu ľudí je nemožné ísť na hodinu do posilňovne trikrát týždenne a tam pracovať na inej svalovej skupine. Život je jednoducho príliš hektický a ľudia na také záväzky často ani nemajú trpezlivosť. Priemerný cvičenec chce stráviť cvičením krátky čas a maximalizovať svoje úsilie s vysokou intenzitou po väčšinu dní v týždni. Ľudia sa začínajú sústrediť na každodennú rutinu 20 – 30 minút. To umožňujú najrôznejšie fitness aplikácie v telefónoch.

Nezávisle na trende, ktorý si zvolíte, pochopte, že najlepšie zdravotné a wellness výsledky vychádzajú z kombinácie cvičenia s vyváženým výživovým plánom. Stanovte si nové ciele cvičenia do budúcnosti a dostaňte sa do najlepšej formy všetkých dôb.

 

 

You may also like