Zázračný med

by spravca

Med je zázračný dar prírody, ktorý vie liečiť a má blahodarné účinky nielen na naše zdravie, ale aj na našu krásu. Jeho využitie je skutočne veľmi prínosné a chráni nás pred mnohými chorobami. Čo všetko o mede vlastne vieme a na čo všetko sa dá využiť?

Pre zdravie

Za vznikom stoja predovšetkým včely, ktorých hlavným poslaním je opeľovanie rastlín. Táto sladká pochutina má celú radu liečivých účinkov, ktoré využívame, keď sme chorí. Skoro by sa dalo povedať, že med je univerzálny prírodný liek. Samozrejme nedokáže uzdraviť všetky choroby, ale veľmi účinne pôsobí na nachladnutie, pálenie záhy, vysoký krvný tlak, vredy, zápchu a chudokrvnosť.

Obsahuje látky, ktoré sú pre nás z bežnej stravy nedosiahnuteľné. Med je bohatý na fruktózu, glukózu, minerály, vitamíny a proteíny. Obsahuje enzýmy, ktoré sú dôležité pre správne fungovanie nášho organizmu.

Pleť

Ženy ocenia použitie medu na krásnu pleť i vlasy. Je teda všestranný a jeho služby môže využiť naozaj každý. Hovorí sa, že Kleopatra  milovala medové kúpele, ktoré jej pomáhali zjemniť a hydratovať kožu. Zázračný med pomáha aj pri boji s akné, pretože má výborné antiseptické účinky. Stačí, keď si na noc problémové miesto potriete medom a pridáte kvapku citrónu. Okrem toho je výborný na popraskané pery, keďže funguje ako dokonalý balzam na ústa.

Vlasy

Vlasy sú rovnako dôležité ako aj vaša pleť. Mať zdravú hrivu nie je vždy jednoduché a vyžaduje si zvláštnu starostlivosť. Veľkým pomocníkom je práve med, ktorý zanechá vaše vlasy lesklé a hlavne zdravé. Existuje množstvo receptov, podľa ktorých si môžete vyrobiť kvalitné domáce masky. Skúste zmiešať lyžičku medu s bielym jogurtom a uvidíte, že vaše vlasy budú ako znovuzrodené.

Pakhnyushchyy / Dollar Photo Club

You may also like