Vždy čistý bazén bez vašej akejkoľvek práce

by spravca

Síce si zo všetkého najradšej počas leta užívame čas bláznením sa v bazéne, ak máme vlastný na záhrade, musíme mu venovať svoju malú chvíľu aj pri jeho čistení. Teda v prípade, ak okrem základnej bazénovej filtrácie nepoužívate moderné bazénové príslušenstvo. Ním je aj bazénový vysávač, ktorý spoľahlivo zvládne odstraňovať mechanické nečistoty z bazéna aj za vás.

Ak si myslíte, že špina sa vo vode v bazéne hromadí len na hladine a stačí ju vyzbierať sieťkou, ste na veľkom omyle. Jej najväčšia časť klesá ku dnu. Zabudnúť na čistenie bazéna sa naozaj neoplatí, pretože už pár dní po jeho napustení môže byť voda aj pri používaní bazénovej filtrácie znehodnotená a nevhodná na kúpenie. Najefektívnejším spôsobom čistenia dna bazénov je bazénový vysávač, ktorý z dna spoľahlivo odstráni všetky nečistoty vrátane rias a baktérií. Navyše, o jeho prácu sa nemusíte absolútne starať.

Na trhu existuje viacero typov bazénových vysávačov. Tými najzákladnejšími sú manuálne vysávače, ktoré sa ale dnes už nepoužívajú. Nahradili ich napríklad poloautomatické alebo tie najmodernejšie automatické bazénové vysávače. Ich schopnosťou je čistiť dno a v niektorých prípadoch aj steny bazéna v nastavenom čase, podľa naplánovaného programu a bez prítomnosti majiteľa bazéna.

Robot cleaning a swimming pool, under water

Poloautomatické vysávače sú závislé od sily filtrácie alebo skimmeru

Poloautomatické vysávače majú charakteristickú rukoväť, na ktorú sa napája hadica vedúca až k filtrácii, prípadne skimmeru. Na svoju prácu totiž využívajú silu týchto technológií, no inak fungujú samostatne. Preto ich označujeme ako poloautomatické. Vzhľadom na charakter ich konštrukcie a aj nutnosť pripojenia na externú filtráciu sú odporúčané skôr pre nadzemné bazény. Pokojne ich môžete použiť aj vo väčších nafukovacích.

Autonómna práca vedúca k vode v najvyššej kvalite

Naopak, pre klasické zapustené bazény sú najlepšou voľbou čistenia ich dna, prípadne stien, automatické bazénové vysávače. Tie pracujú absolútne autonómne a bez akejkoľvek pomoci človeka či iných zariadení. Bazény čistia s najvyššou účinnosťou zo všetkých typov bazénových vysávačov a vodu zanechávajú vždy maximálne čistú a priezračnú. Majú vlastný systém filtrácie nečistôt, pričom ak neobsahujú hadicu na ich odvod, z času na čas je potrebné vyprázdniť ich zásobník.

 

Nikdy však nezabúdajte, že bazénový vysávač nemôže byť jediným bazénovým príslušenstvom určeným na zabezpečenie prvotriednej kvality vody. Vždy musí byť súčasťou bazéna aj vhodná filtrácia a odvrhnúť sa tiež neoplatí používanie bazénovej chémie.

 

 

 

 

 

You may also like