CAT – najnovšie technologické vychytávky

Bager CAT – najnovšie technologické vychytávky

by spravca

Tak ako iné technológie, aj tie v stavebných strojoch idú vpred míľovými krokmi. Prečítajte si o niekoľkých zaujímavých inováciách, ktoré robia bagre CAT efektívnejšími a bezpečnejšími.

CAT Grade with 3D

Technológia využíva na navigáciu po stavenisku presnú satelitnú navigáciu GPS. Aj vďaka dátam z nej si môže obsluha bagra zobraziť presnú polohu bagra, ale aj jeho lyžice na farebnej obrazovke. Medzi náhľadmi môže ľubovoľne prepínať a k dispozícii má aj trojrozmerný náhľad na bager, ktorý si môže otáčať v rozsahu 360 ° a ľubovoľne približovať.

Novinkou je ukladanie presných súradníc ľubovoľných bodov do pamäte bagra. Môže ísť napr. o miesta, kde treba neskôr niečo vykopať, zahrabať a pod. Vďaka tejto funkcii si ich však strojník nebude musieť pamätať, ale v prípade potreby si ich zobrazí na obrazovke.

2D E-fence

Okrem technológií zvyšujúcich produktivitu bagrov CAT myslí výrobca aj na maximálnu bezpečnosť, ktorá by mala byť pri každej práci na prvom mieste. Jednou z bezpečnostných technológií je CAT 2D E-fence. Tá elektronicky obmedzuje pohyb stroja i jeho jednotlivých častí a zabráni tak tomu, aby bager či minibager poškodil okolité objekty.

Pomocou 2D E-fence Ceiling si strojník si môže nastaviť limit pre výšku, do akej sa výložník pohybuje (napr. ochrana pred dotykom s elektrickým vedením). 2D E-fence floor zase umožní nastaviť min. úroveň lyžice vo vertikálnej rovine (zabráni napr. kolíziu s potrubím uloženým zemi). 2D E-fence Wall zase obmedzuje dráhu lyžice v smere pred bagrom – vďaka tomu môže strojník pracovať efektívne a bezpečne aj tesne pri plotoch či stenách budov.

Tip pre vás:

Ak chcete pracovať s moderným bagrom s najnovšími technológiami, riešením je požičovňa stavebných strojov.

E-Wall Cab Protection ochráni bager i strojníka

Premyslená konštrukcia výložníkov a lyžice bagra síce prepožičiava stroju vynikajúcu flexibilitu, zároveň však predstavuje riziko pri kolízii lyžice s kabínou. Tá by mohla pri nepozornosti obsluhy preraziť sklo a poškodiť nielen stroj samotný, ale tiež ohroziť strojníka v kabíne. Technológia CAT E-Wall Cab Protection však ohybnosť výložníka a lyžice elektronicky obmedzuje, takže ku kontaktu s kabínou vôbec nepríde.

 

You may also like