Hliníkové vchodové dvere sú stávkou na istotu

by spravca

Staré dvere vám už pomaly, ale iste dosluhujú. Je čas na ich výmenu, ale nie ste rozhodnutí, ktorý materiál na výrobu vchodových dverí je ten najlepší. Už sa nemusíte rozhodovať. Stavte na hliník a nebudete ľutovať. Kvalita hliníkových dverí vysoko prevyšuje ich cenu.

Drevo i plast sú fajn, ale nemajú na hliník

V minulosti sa dvere vyrábali len a len z dreva. Neskôr bolo drevo nahradené plastom. Plast je veľmi lákavým materiálom na výrobu dverí hlavne kvôli cene. Avšak plastové vchodové dvere majú viacero slabín. Ich hlavnými nevýhodami je tvarová nestálosť a zlé tesnenie. Navyše plastové dvere sa ani zďaleka nedajú považovať za bezpečné. Zlodeji ich ľahko prekonajú kvôli nemožnosti inštalácie bezpečnostného kovania. Samozrejme, že dnes si môžete vybrať z viacerých technológii výroby plastových dverí, ktoré čiastočne vedia uvedené problémy minimalizovať. Ale to už sa budete blížiť k cene hliníkových. Možno ste doteraz počuli o hliníku len ako o materiály vhodnom pre hliníkové okná. Preto vás iste prekvapí, že hliník je priam tou najlepšou voľbou pri kúpe vchodových dverí. Dokonca aj klasici a prívrženci drevených dverí by mali spozornieť. Takmer rovnaká cena akú majú hliníkové vchodové dvere oproti dreveným vám zabezpečí vyšší komfort, bezpečnosť a neobmedzenú životnosť.

Stabilita, bezpečnosť a neobmedzený výber dizajnov

Dvere vyrobené z hliníku sa hodia naozaj všade. Oceníte ich však hlavne ako vstupnú bránu do vášho príbytku. Hliník je veľmi pevný materiál, ktorý odolá takmer všetkému. Hliníkové dvere sú odolné voči vypáčeniu, vykopnutiu alebo vylomeniu. Dvere z hliníku nezničia ani výkyvy počasia. Nevadí im silný mráz a vysoké teploty. Hliníkové dvere nepodliehajú deformáciám a sú vhodné aj do budov, ktoré majú vysokú frekvenciu pohybu ľudí. Môžete ich namáhať akokoľvek a napriek tomu sa budú dať dobre zatvárať a otvárať dlhé roky. Hliník je vhodný aj na výrobu veľkých masívnych dverí, pretože udrží veľké záťaže. Tepelnoizolačné a tesniace vlastnosti hliníkových dverí vám ušetria nemalé peniaze na vykurovanie. Výhodou hliníkových dverí je i to, že sa dajú vyrobiť takmer v každom dizajne a farebnom prevedení. Farebné možnosti hliníkových dverí sú veľmi široké, a ak vám napriek tomu nebudú stačiť, môžete dvere vyplniť dekoratívnym sklom. Vďaka tomu pre vás nebude problém zladiť celý vizuál domu. Bezúdržbovosť hliníkových dverí je poslednou bodkou ich dokonalých vlastností.

 

 

You may also like