4 rady o ktorých musíte vedieť pri výstavbe nového domu

4 rady o ktorých musíte vedieť pri výstavbe nového domu

by spravca

Ešte predtým, ako sa pustíte do výstavby vášho vlastného bývania, je dôležité predísť pár nástrahám. Pomôcť vám môže stavebná firma.

Jednou z najväčších a najdôležitejších investícii vo vašom živote je stavba domu. Nasťahovať sa do vlastného ale môže priniesť množstvo problémov, ktorým sa ale dá už vopred vyhnúť. My sme pre vás pripravili štyri najdôležitejšie rady, ktorých by ste sa určite mali držať. Veľmi dobrým krokom sú rodinné domy na kľúč, ktoré dnes ponúka každá kvalitná stavebná firma.

Nákup pozemku

Ešte predtým, ako položíte základy a stavba domu vôbec začne, musíte si zadovážiť pozemok. Málokto disponuje vlastným, preto sa hneď na začiatok pripravte na poriadne vysokú investíciu. Jednou z možností je navštíviť realitnú kanceláriu, poobzerať sa po vhodnom priestore môžete dnes už aj sami z pohodlia domova pomocou internetu. Pozor však na prehnane atraktívne fotky, ktoré sa nie vždy musia zhodovať s realitou. Preto sa zamerajte na hlavné atribúty ako cena, lokalita či stav pripravenosti pozemku na stavbu. Podľa odborníkov sa totiž viac ako polovica z nich nedá označiť za pripravené na okamžité stavebné činnosti.

Stavba domu a rozpočet

Každý z nás má pripravený vlastný cenový limit na stavbu rodinného domu. A ten si musíte poriadne premyslieť. Táto investícia totiž v sebe zahŕňa viacero položiek, ktorých cena sa odlišuje podľa konkrétnych faktorov. A nejde len o rozpočet pri samotnej stavbe, pozor aj na ďalšie výdavky, ktoré môžu vzniknúť pri zlej voľbe lokality. Horšia dopravná dostupnosť alebo vzdialenosť od najbližšieho miesta vás môžu neskôr poriadne mrzieť. Navyše, tieto parametre rapídne ovplyvňujú cenu stavebného pozemku. V prípade väčších miest si mnoho ľudí môže dovoliť len ich vzdialenejší okruh.

Rodinné domy na kľúč

Obrovským uľahčením pri realizácii vlastného bývania je vsadiť na rodinné domy na kľúč. Tie prinesú množstvo zaujímavých výhod. V prvom rade ide o ekonomicky dostupnejšiu voľbu. Zabudnite na zdĺhavé hľadanie vhodného stavebného pozemku, pri ktorom môžete stúpiť vedľa a zaplatiť zaň oveľa viac, ako je horný. Stavebná firma má oveľa väčšie skúsenosti, často disponuje aj vlastnými. Ďalším bonusom je bleskové nasťahovanie už do hotového. Stavba domu tohto typu je zrealizovaná v priebehu niekoľkých mesiacov bez toho, aby ste museli riešiť ďalšie úpravy či práce. Do rúk dostanete kľúče a už v ten večer môžete spať vo vašom vysnívanom dome.

Jednou zo spoločností, ktorá sa venuje stavbe domov na kľúč, je aj BMB s.r.o. V rámci ich služieb si môžete zvoliť výstavbu rodinného domu s vlastným alebo ich už pripraveným a presne popísaným projektom. Tie nájdete na webstránke s informáciami o zastavanej ploche, úžitkovej ploche, obytnej ploche či výške od úrovne. Nie je problém ich upraviť presne podľa zákazníkových požiadaviek. Spomeňme dispozíciu, orientáciu k svetovým stranám, záležitosti ohľadom pozemku, technológiám energetickú efektívnosť, počet izieb alebo výber materiálov. Dôležitá je aj projektová dokumentácia, ktorá zahŕňa aktuálne poznatky a trendy zo stavebnej fyziky či architektúry. Stavebná firma vás vyvaruje aj možných prešľapov pri dodržaní platných technických noriem.

Stavebná firma s technickým dozorom

Zaujímavou službou je aj poskytnutie technického dozoru. Ide o kontrolnú činnosť, ktorá zahŕňa sledovanie stavu poskytovaných stavebných prác. Tie sa totiž musia uskutočniť v súlade s podmienkami stavebných povolení a projektovou dokumentáciou. Spoločnosť BMB s.r.o. dohliadne na dodržanie podmienok stavebných povolení či iných, právnych predpisov, podmienok zmlúv o dielo alebo technických noriem platných na území Slovenskej republiky.

You may also like