Pracovné oblečenie pre murárov do každého počasia

Pracovné oblečenie pre murárov do každého počasia

by spravca

Zakladáte murársku firmu a neviete si poradiť s výberom pracovného oblečenia pre vašich zamestnancov? Výber máte skomplikovaný kvôli nevyspytateľnosti počasia. My vám radi s kúpou odevov do exteriéru pomôžeme.

Pracovné oblečenie dokáže byť trendové i funkčné

V súčasnosti budete mať s výberom pracovného oblečenia menej práce ako v minulosti. Mnohé firmy sa predháňajú a vyrábajú pracovné odevy, ktoré sú funkčné, spĺňajú bezpečnostné normy a navyše vyzerajú veľmi moderne. Napríklad staré známe montérky sú kúskom oblečenia, ktoré v dnešnej dobe vyzerá ako odev na voľný čas a nie do práce. Samozrejme, že so zachovaním všetkých ochranných prvkov. Prečo spomíname trendy, keď ide o oblečenie pre zamestnancov? Pretože pracovné odevy sú vašou vizitkou, veľa napovedia o vašej firme a prilákajú zrak okoloidúcich, ktorí uvidia vašich zamestnancov pri práci vo farebnom, perfektne sadnúcom oblečení. Aj samotní zamestnanci ocenia, že ste do nich investovali a budú sa pri práci cítiť lepšie.

Pracovné oblečenie na leto

Pre tým, než si povieme, ktoré kúsky oblečenia máte kúpiť pre vašich murárov na leto, musíme spomenúť aj ochranné doplnky. Okrem oblečenia nezabudnite na pracovné topánky, ochranné okuliare, na helmu a pracovné rukavice. Počas teplejších mesiacov by mala horná časť oblečenia sať pot a zároveň byť priedušná. Preto pod montérky kúpte murárom bavlnené tričká. Montérky samozrejme môžete nahradiť nohavicami, ktoré by mali mať dostatok vreciek na nosenie drobných vecí. Niektoré nohavice pre murárov disponujú tiež rôznymi pútkami na upevnenie náradia. Tričko a nohavice vyberajte vo voľnejších strihoch. Aj počas leta sa môže ochladiť, preto kúpte zamestnancom nepremokavú bundu s vnútornou bavlnenou podšívkou. V lete sa okrem helmy pri menej náročných prácach zídu murárom šiltovky alebo šatky.

Pracovné oblečenie na zimu

Murárske práce v zimnom období prebiehajú zväčša vo vnútri stavby. Napriek tomu musí murár vybehnúť občas von pre materiál, ale niečo dorobiť v exteriéri. Preto dbajte na to, aby bolo zimné oblečenie zabezpečené zatepľovacou vložkou, ktorá sa dá odopnúť. Takúto vložku musí mať bunda s kapucňou, nohavice i montérky. Veľmi dôležitá je tiež termo bielizeň, ktorá hreje a odvádza pot z tela. Vrchnú časť oblečenia okrem trička doplňte mikinou. Topánky vyberajte s vyššou podrážkou a dostatočne teplou vložkou.

 

You may also like