požičovňa stavebných strojov

Nemáte na vlastný rýpadlo-nakladač či iný stroj? Pomôže požičovňa stavebných strojov

by spravca

Požičovňa stavebných strojov je riešením pre mnohé situácie, s ktorými sa pri podnikaní v stavebníctve stretnete. Požičovne však ponúkajú nielen stavebné stroje, ale aj ďalších pomocníkov, ktorí vám uľahčia stavebné či montážne práce alebo úpravy pozemkov v rámci záhradníckych prác. Prečítajte si, čo v nich nájdete a kedy je vhodné sa na požičovňu obrátiť.

Najobľúbenejší je minibager

Medzi najobľúbenejšie stavebné stroje z požičovne patrí minibager. Ide o šikovného pomocníka, ktorý je obľúbený pri stavbách a rekonštrukciách domov alebo iných prácach menšieho rozsahu.

Výhodou minibagra sú kompaktné rozmery a vynikajúca obratnosť. Pásy mu umožňujú otáčať sa okolo svojej osi a nízka hmotnosť zaručuje, že bude k povrchom šetrnejší ako klasický veľký bager. Vďaka rozmerom sa nemusíte báť, že by poškodil okolité budovy.

Malý motor minibagra má výhodu v nízkej spotrebe paliva, nízkych emisiách a nízkej hlučnosti. Nízke sú aj náklady na údržbu – náhradné diely sú lacnejšie, práce je menej a menší je aj objem prevádzkových kvapalín ako motorový či hydraulický olej, chladiaca kvapalina atď.

Nevýhodou je slabšia hydraulika a nižšia výkonnosť stroja, na jeden raz s ním premiestnite menšie množstvo materiálu ako s klasickým bagrom.

Nielen stavebné stroje

Požičovne stavebných strojov ponúkajú k strojom aj rôzne druhy príslušenstva. Vďaka tomu môžete minibager, bager či šmykom riadený nakladač premeniť na demolačný stroj, dozér, cestnú frézu či mulčovač.

Napriek názvu nenájdete v požičovni iba stavebné stroje, ale aj ďalších pomocníkov. Napr. v ponuke požičovne Zeppelin SK majú pevné miesto aj elektrocentrály, pracovné plošiny či vysokozdvižné vozíky. K dispozícii máte aj hutniacu techniku, nivelačné systémy, tlakové čističe či prívesné vozíky a záhradnú techniku. Ponuku završuje ručné náradie ako napr. búracie kladivá. Nájdete tam teda všetko dôležité nielen pre stavebné, ale aj pre montážne, údržbárske či záhradné práce a úpravu pozemkov.

Požičovňa stavebných strojov aj pre firmy

Možno si myslíte, že požičovňa stavebných strojov je vhodná iba pre súkromné osoby. Zákazníkmi požičovní sú však aj živnostníci, stavebné partie a dokonca aj väčšie firmy. Nemusia tak investovať do kúpy strojov, ktorá by zabrzdila ich finančné toky na dlhé mesiace, kým by stroj splatili. Požičovňa im tiež umožní rozšíriť ponuku prác, ktoré budú môcť realizovať vo svojej réžii. Vďaka tomu môžu zákazníkom ponúknuť komplexnú paletu služieb bez prestojov, ktoré by hrozili pri čakaní na subdodávateľa, ktorý by strojom disponoval.

Stavebné stroje z požičovne tiež pomôžu firmám vykryť najrušnejšie obdobia sezóny. Nebudú tak musieť odmietať zákazky kvôli tomu, že by nemali k dispozícii dostatok techniky.

 

 

You may also like