Voľba vhodného osvetlenia do každej miestnosti vášho bytu alebo domu

by spravca

Svetlo je nezastupiteľná časť existencie každého, na tejto planéte. Aj keď tomu neprikladáme veľký význam, v našom živote zohráva kvalita svetla významnú rolu. Je všeobecne známe, že denné svetlo je najzdravšie. Avšak v neskorších hodinách alebo na miestach, kde nie je priamy zdroj prírodného svetla skúšame si ho nahradiť iným typom osvetlenia. Je dôležité, aby sme si volili osvetlenie ktoré je neškodlivé a prirodzene nezávadné.

Svietidlo-Amalia-40097-17-10.jpg.small

Svietidlá volené podľa typu miestnosti

Polemizovať o tom, do akej miestnosti sa hodí istý druh svietidiel by bolo na dlhšie. Existuje ale pár zásadných faktov, na ktoré by ste pri výbere osvetlenia mali určite myslieť. V miestnostiach kde chcete relaxovať by malo byť osvetlenie s nižšou intenzitou a jednoduchším dizajnom. Medzi takéto miestnosti patrí napríklad kúpeľňa alebo spálňa.  Obľúbené sú najmä bodovky, nástenné svetlá alebo rohové lampy.

V kuchyni by ste mali dbať na to, aby ste mali dostatočnú viditeľnosť. Je preto dôležité aby ste vyberali svietidlá s vyššou intenzitou. Siahnuť môžete aj po pestrejších vzoroch a netradičnom dizajne. Práve to dodá vašej kuchyni šmrnc a život. Osvetlenie dokáže skutočne veľa nehovoriac o tom, že aj vďaka jeho správnemu výberu môže miestnosť pôsobiť veselšie.

Do obývačky sa zase hodia lustre alebo nástenné lampy. Svetlá v tejto miestnosti by sa mali dať korigovať a prispôsobovať aktuálnym činnostiam. Napríklad pri čítaní knihy, pozeraní televízie alebo večeri s priateľmi.

Kvalita na prvom mieste

Výber interiérových svietidiel nie je najjednoduchší. Ak teda o týchto veciach nemáte ani šajnu, skúste osloviť odborníkov, ktorí sa v tejto oblasti vyznajú. Správna intenzita svetla a dizajn svietidiel dokážu skutočne veľa. Jednotvárny interiér sa vďaka správnemu osvetleniu dokáže miestnosť otvoriť a pôsobí inak nehovoriac o rôznych tvaroch a farebných prvkoch ktoré máte v dnešnej dobe k dispozícií. Zabudnite na fádne miestnosti a oživte si svoj domov správnymi a hlavne kvalitnými svietidlami.

FOTO: najdom.sk

 

You may also like

Leave a Comment