Voľba vhodného osvetlenia do každej miestnosti vášho bytu alebo domu

Voľba vhodného osvetlenia do každej miestnosti vášho bytu alebo domu

Svetlo je nezastupiteľná časť existencie každého, na tejto planéte. Aj keď tomu neprikladáme veľký význam, v našom živote zohráva kvalita svetla významnú rolu. Je všeobecne známe, že denné svetlo je najzdravšie. Avšak v neskorších hodinách alebo na miestach, kde nie je priamy zdroj prírodného svetla skúšame si ho nahradiť iným typom osvetlenia. Je dôležité, aby sme si volili osvetlenie ktoré je neškodlivé a prirodzene nezávadné.

Svietidlo-Amalia-40097-17-10.jpg.small

Svietidlá volené podľa typu miestnosti

Polemizovať o tom, do akej miestnosti sa hodí istý druh svietidiel by bolo na dlhšie. Existuje ale pár zásadných faktov, na ktoré by ste pri výbere osvetlenia mali určite myslieť. V miestnostiach kde chcete relaxovať by malo byť osvetlenie s nižšou intenzitou a jednoduchším dizajnom. Medzi takéto miestnosti patrí napríklad kúpeľňa alebo spálňa.  Obľúbené sú najmä bodovky, nástenné svetlá alebo rohové lampy.

V kuchyni by ste mali dbať na to, aby ste mali dostatočnú viditeľnosť. Je preto dôležité aby ste vyberali svietidlá s vyššou intenzitou. Siahnuť môžete aj po pestrejších vzoroch a netradičnom dizajne. Práve to dodá vašej kuchyni šmrnc a život. Osvetlenie dokáže skutočne veľa nehovoriac o tom, že aj vďaka jeho správnemu výberu môže miestnosť pôsobiť veselšie.

Do obývačky sa zase hodia lustre alebo nástenné lampy. Svetlá v tejto miestnosti by sa mali dať korigovať a prispôsobovať aktuálnym činnostiam. Napríklad pri čítaní knihy, pozeraní televízie alebo večeri s priateľmi.

Kvalita na prvom mieste

Výber interiérových svietidiel nie je najjednoduchší. Ak teda o týchto veciach nemáte ani šajnu, skúste osloviť odborníkov, ktorí sa v tejto oblasti vyznajú. Správna intenzita svetla a dizajn svietidiel dokážu skutočne veľa. Jednotvárny interiér sa vďaka správnemu osvetleniu dokáže miestnosť otvoriť a pôsobí inak nehovoriac o rôznych tvaroch a farebných prvkoch ktoré máte v dnešnej dobe k dispozícií. Zabudnite na fádne miestnosti a oživte si svoj domov správnymi a hlavne kvalitnými svietidlami.

FOTO: najdom.sk

 

Leave a Reply