Rekonštrukcia dverí bez väčších starostí

by spravca

Po rokoch bezstarostného bývania v dome či byte, počas ktorých všetko slúžilo a vyzeralo tak, ako má, prichádza doba rekonštrukcie. Tento kolobeh je nezastaviteľný, keďže kvalita materiálov a interiérové trendy sa neustále posúvajú vpred a aj vy určite chcete, aby to u vás vyzeralo vždy tip-top. Jednou zo súčastí interiéru, na ktorej sa zub času podpisuje asi najviac, sú dvere. Jednak z dôvodu, že sa v minulosti dvere osadzovali do nevzhľadných kovových zárubní, ale aj preto, že s dverami neustále manipulujeme. Presvedčte sa, že obnova starých dverí a zárubní nemusí byť taká zložitá, ako sa na prvý pohľad zdá.

Obloženie kovových zárubní vám ušetrí čas a náročnú prácu

Pri prerábaní starých zárubní nie je nutné žiadne búranie a ani výraznejšie stavebné úpravy. Obloženie kovových zárubní je veľmi jednoduchým procesom, ktorý zvládne šikovný domáci majster aj úplne sám. Na základe súčasného rozmeru zárubne si od výrobcu objednáte materiál na jej obloženie, ktorý na mieste vďaka presným rozmerom a stavebnicovému systému zložíte raz-dva. Jedinou náročnejšou prácou je namontovanie pántov, ktorými vytvoríte lôžko pre nové interiérové dvere.

Fóliované a laminátové dvere sú ako stvorené pre nové zárubne

Do renovovaných obložkových zárubní sa hodia najmä dva typy interiérových dverí, a to fóliované a laminátové. Jednak z dôvodu ich relatívne nízkej hmotnosti, ale aj súladu materiálov, keďže obloženie zárubní sa vyrába zväčša z laminátu alebo drevotriesky, na ktorej je aplikovaná fólia. Fóliované a laminátové dvere voľte v závislosti od vášho rozpočtu, predpokladanej vyťaženosti či možností dizajnových prevedení nachádzajúcich sa v ponuke.

Výhody jednotlivých typov interiérových dverí

Fóliované dvere predstavujú azda ten najlacnejší variant interiérových dverí. Ich výhodou je veľká tvárnosť, keďže ponúkajú nespočetné množstvo vzorov. Navyše, ak vás súčasný odtieň fólie po čase omrzí, nebude väčší problém fóliu prelepiť inou. Laminátové interiérové dvere vám zas poskytnú veľmi veľkú odolnosť a životnosť, pričom bez poškodenia znesú aj väčšie údery či naozaj vysokú frekvenciu ich otvárania.

Ak aj vás trápi súčasný nevzhľadný stav vašich interiérových dverí, nebojte sa pustiť do ich rekonštrukcie. Nebude vás stáť veľa práce a ani peňazí.

 

 

You may also like

Leave a Comment