Zariaďte si chatu v rustikálnom štýle s atmosférou domova

by spravca

Máte radi útulný a tradičný spôsob zariadenia vidieckeho interiéru? Potom sa vašou srdcovou záležitosťou a štýlom bývania stal určite rustikálny nábytok. Jeho dominantou je všadeprítomné drevo, prírodné materiály a zemité farby.

Nahrubo opracované drevo je typické pre rustikálne interiéry

Rustikálna chata má mať podľa možnosti drevené, nahrubo opracované podlahy s vysokými stropmi a viditeľnými trámami. Dodávajú každej miestnosti pravú vidiecku atmosféru, rovnako ako kamenný krb so zásobou dreva v prútenom koši. Do centra chaty si kúpte rustikálnu pohovku z masívu, napríklad v kombinácii s kožou. Najlepšie sa hodí čierne, hnedé, alebo tmavočervené prevedenie, doplnené o dekorácie a vankúšiky. A rustikálne kreslo z masívu vyzerá úžasne a prežije aj niekoľko generácií.

Kuchyni na chate sluší jedálenský stôl z masívu s ľanovým obrusom

Skvelo a pohodovo sa vám bude variť aj v rustikálnej kuchyni. Výrobcovia dnes dokážu všetky spotrebiče šikovne schovať do kuchynskej linky a potrebné náradie s riadmi uložíte v štýlovom kredenci alebo príborníku. Stolovanie v keramickom servise na veľkom stole z masívu s ľahovým obrusom sa premení na gurmánsky pôžitok. Vystavte tu aj staré mlynčeky, hrnce alebo mažiare – v chate tiež nesmú chýbať pletenky z cesnaku a cibule.

Obývačku na chate doplňte o koberce z prírodných materiálov

Vidiecky štýl sa veľmi dobre vyníma aj vo víkendovej spálni. Pevnú posteľ, šatníky a nočné stolíky z masívu doplňte pruhovanou alebo kockovanou posteľnou bielizňou, prípadne závesmi z neutrálnych odtieňov pieskovej farby. Koberce v spálni by mali byť z prírodných materiálov. Skvelo vyzerajú napríklad jutové alebo tkané textilné kúsky.

Kombinácia dreva a kameňa ozdobí každú kúpeľňu

Úzke spojenie chalupy s prírodou dokladajú aj použité materiály v štýlových kúpeľniach. Drevený nábytok a kamenné obloženie steny tu zostávajú kľúčovými prvkami. Pútavo pôsobí aj kamenné umývadlo alebo nerovná dlažba. Štýl dotvoríte najrôznejšími ručne vyrábanými doplnkami z prírodných materiálov. Máte v kúpeľni denné svetlo? Nezabudnite na živé kvety – najlepšie v jemne zašpinených kvetináčoch.

 

You may also like

Leave a Comment