Nebojte sa tapiet na stenách

by spravca

Nie je to len pre tých odvážnych. Tapeta na stene urobí s miestnosťou zázraky. Izba dostane čaro, a to len vďaka tapetám na jej stenách. Povieme vám ako na to, aby ste dosiahli želaný efekt.

Ozvláštnenie priestoru vďaka tapetám

Áno, je pravda, že kedysi sa lepili na všetky steny a vo všetkých izbách a vyzeralo to desivo. Samozrejme, vy túto chybu dnes neurobíte J. Aj pri interiérovom dizajne platí, že menej je viac.

Ku tapetám sa najčastejšie utiekame, keď máme nudnú, fádnu izbu a chceme ju oživiť. Vzor na stene jej vie dodať úžasný nádych. Izba získa svoju typickú črtu, dalo by sa povedať, že osobnosť. Musí byť však správne vybratá, aby nebola skôr päsť na oko.

Ako na to?

Tapetu so vzorom je najideálnejšie vybrať na jednu stenu, aby vynikla. Ostatné steny dolaďte štruktúrovanou tapetou v podobnej farbe. V spálni sa najviac hodí za posteľ, v obývačke záleží od rozmiestnenia nábytku. Najčastejšie ju lepia za sedačku alebo televíziu.

Vzor by mal korešpondovať so štýlom zariadenia miestnosti. Nemixujte jablká s hruškami. Ak máte moderný nábytok v chladných farbách, dá sa oživiť pestrými odtieňmi na stene, ale určite nie rustikálnym vzorom. Platí to aj naopak. Historický interiér nemôže mať na stenách moderné tapety s abstraktnými vzormi. Videli ste to niekde a páčilo sa vám to? V tom prípade vám určite musí poradiť bytový dizajnér, ktorý všetko napasuje priamo na váš domov. Oni najlepšie vedia kedy a ako veľmi si môžu dovoliť experimentovať a meniť zabehané pravidlá. Sami sa do toho radšej nepúšťajte. Každý byt je jedinečný a potrebuje vlastný rukopis.

Tapety si vyberajte aj podľa materiálov. Keď máte deti hodia sa také, ktoré sa ľahko a jednoducho čistia. Určite neinvestujte do delikátnych povrchov, čo sa ľahko poškodia. Mrzeli by vás tie peniaze a tapetu by ste si vôbec neužili. Za každým, keď by sa k stene priblížilo vaše dieťa, by vás oblieval studený pot v strachu, či ju nepoškodí.

Dobrá tapeta do bytu je moderná, vkusná a nadčasová. Správny predajca poskytne aj tapetára, ktorý ju príde odborne nalepiť. Ak ponúka aj dizajnéra, čo poradí pri výbere, ste na správnej adrese. Ten vám dokáže navrhnúť veci, aké by vám ani neprišli na um a dosiahnete neuveriteľný efekt.

You may also like