Ako si vybrať vhodnú vírivku?

by spravca

Na vírivky sme donedávna boli zvyknutí len z wellnesov a hotelov, kde patrili ku kostre samotného wellness centra aj spolu so saunou či bazénami. Spojenie teplej vody a masáže má blahodárne účinky na Váš organizmus. Celkom určite sa vo vírivke dokážete zbaviť stresu a napätia, ktoré pociťujete často nielen v práci, ale aj v domácnosti. Na vírivku si môžete veľmi ľahko navyknúť a preto je možno na zváženie, či si vírivku nekúpiť aj k Vám domov.

Základné informácie, ktoré treba zvážiť

Pohodlie nielen nafukovacej vírivky je prvotným faktorom, ktorý musí ovplyvniť Vaše rozhodnutie. Niektoré vírivky často disponujú plytkými sedadlami, pričom ak vo vírivke sedíte, voda siaha maximálne po Vaše prsia a nie až po krk. Dbajte aj na to, aby ste sedeli ergonomicky a aby ste dokázali takto sedieť aj niekoľko desiatok minút. Pred samotnou kúpou sa odporúča, aby ste si sedenie vo vírivke naozaj vyskúšali a aby ste v nej aj niekoľko minút zotrvali. Aby Vás zo sedenia v kvalitnej vírivke nebolel chrbát, určite dbajte na anatomický tvar sedadiel a taktiež sa pozriete bližšie na polohu trisiek a ostatných súčastí vírivky, aby Vám neprekážali pri sedení.

Kvalita masáže je ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť. Často sa o nej nehovorí a mnohí, ktorí si kupujú vírivku predpokladajú, že u každej z nich bude na vysokej úrovni. Faktom však je, že často lacnejšie vírivky naozaj nedisponujú takouto kvalitou. Nie je dôležitý ani výkon čerpadla a často ani počet trysiek. Každá vírivka má svoju „silu“ inak rozloženú a v zásade ide o to, čo dokáže vytvoriť spoločné pôsobenie sily čerpadla, objemu vody v potrubí a množstvo vody, ktoré reálne môže prechádzať tryskami. V tomto prípade platí, že sa treba pozerať na jednotlivé metriky a čísla, avšak treba ich aj hlbšie pochopiť, aby ste boli s kvalitou vírivky spokojní.

Celkové prevádzkové náklady pre vírivku sú ďalšou veľkou otázkou, na ktorú treba dostať pred kúpou vírivky odpoveď. Spotreba elektrickej energie opäť nie je celkom relevantný údaj, keďže v prípade prevádzky je nutné zaobstarať aj ďalšie atribúty. Prostriedky na udržiavanie čistej vody, chémia na kyslosť, dezinfekcia a podobné položky, ktoré jednoducho patria k prevádzke vírivky.

You may also like