Namontujte správne plastové okná

by spravca

Správna montáž plastových okien je predpokladom pre ich správne fungovanie, dlhoročnú bezproblémovú údržbu a zachovanie hlavných benefitov nových plastových okien. O tom, ako správne osadiť do stavby plastové okno rozhoduje nielen typ, ale tiež to, aká stará je stavba a aké sú použité materiály. Montáž okna bude iná v panelovom dome, v novostavbe či v rekonštruovanom dome.

Správna montáž okna

Aby bola správne realizovaná montáž plastových okien, je dôležité spojenie okenného rámu so samotnou stavebnou konštrukciou, aby boli splnené všetky technické požiadavky, ktoré sa kladu na tzv. pripojovaciu špáru.

Dôsledky nesprávnej montáže okien

Ak by bola montáž okna chybná, viedla by k zvýšeným tepelným stratám, ale môžu vznikať aj iného poškodenia v dôsledku vlhkosti, prievanu a zníženiu zvukovej izolácie. Tieto poškodenia vznikajú, ak je okno iba omietnuté do múru a nebolo v pripojovacej špáre urobené tesnenie. Teplý a vlhký vzduch sa hromadí v špáre medzi oknom a múrom, vzduch sa v nej ochladí a začne sa tvoriť kondenzát. Následne budú vznikať plesne.

Ideálna je samozrejme montáž v novostavbe, múr však musí byť suchý a riadne pripravený na osadenie okien. Moderné technologické postupy umožňujú riadne osadenie okien aj v starších domoch a panelákoch. Pri ich výmene sa však musí dbať zvýšený dôraz na technologický postup. Ten zaručí riadnu funkčnosť nových plastových okien.

Vyberajte si kvalitu

Pri výbere plastových okien nehľaďte teda len na cenu, či kvalitu zasklenia a kovania. Správne prevedená montáž je dôležitá a má podstatný vplyv na ich funkčnosť.

Autorské právo: kadmy / 123RF Reklamní fotografie

You may also like