5 dôležitých pravidiel pri manipulácii s regálmi

by spravca

Obrovské niekoľkotonové regály sú skvelým sluhom pre dopravné a logistické spoločnosti, no pod váhou stoviek ton sa dokážu zosypať ako domček z kariet. Na čo si dať pozor pri každodennej práci s niekoľko metrov vysokými regálmi a na čo nesmiete pri ich kontrole zabudnúť?

Regál nie je rebrík

Po regáloch sa nikdy nelezie. Takéto aktivity môžu skončiť rôznymi nepeknými scenármi – pád zamestnanca, zhodenie tovaru na iného zamestnanca, ale aj strhnutie celého regálu spolu s ostatnými v priestory.

Regál má určitú nosnosť

Aj obrovské paletové regály majú určitý hmotnostný limit, ktorý jednoducho nesmiete prekročiť. Pri prekročení maximálnej povolenej váhy, ktorú môžete naložiť na regál, vám už nikto nezaručí jeho stabilitu a za všetky škody budete zodpovední vy.

Pravidelná revízia

Kontrola alebo revízia regálov je nevyhnutný nástroj pre udržanie bezpečnosti na vašom pracovisku. Revízia nie je len nástroj na terorizovanie skladov, je to skutočný ochranný proces, pri ktorom sa skontrolujú regály a vystaví sa im potvrdenie a revízny lístok.

Montáž len od odborníka

Paletové ale aj rôzne iné typy regálov by ste nemali montovať na vlastnú päsť, ak s tým nemáte skúsenosti. Vždy si nechajte regál namontovať priamo odborníkom, ktorý vám zabezpečuje predaj alebo výrobu regálov na mieru.

Poškodenie treba hneď riešiť

Ak sa vám nejakým spôsobom podarí poškodiť alebo preťažiť regál, nepoužívajte ho ďalej a vyžadujte okamžitú revíziu a kontrolu jeho stability. Zachránite tak nielen tovar, ale v prvom rade zdravie a životy vašich zamestnancov, ktorí medzi regálmi denne pracujú.

 

You may also like