Pracovné oblečenie – prečo je dôležité?

by spravca

Prácou strávime podstatnú časť života, a práve preto je dôležité, aby sme počas práce, najmä tej manuálnej, boli dôkladne chránení pred prípadným úrazom. Totiž, denne sa stane množstvo vážnych až smrteľných úrazov na pracovisku, čo je veľakrát spôsobené nepozornosťou zamestnanca, ale tiež nevhodným pracovným oblečením, ktoré ho nebolo schopné ochrániť. Najmä ak pracujete na stavbe, väčšinu času trávite v exteriéri, a to bez ohľadu na to, aké je práve počasie. Pýtate sa, ako si správne vybrať pracovné oblečenie, doplnky a pracovnú obuv? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami, vďaka ktorým si výber uľahčíte aj vy.

Prednosti pracovného oblečenia, o ktorých by ste mali vedieť aj vy

Už na úvod treba podotknúť, že ak pracujete v život ohrozujúcom pracovnom prostredí, je nutné, aby vám pracovné oblečenie zabezpečil váš zamestnávateľ. Základom sú kvalitné pracovné nohavice, resp. montérky, ktoré udržujú telo v suchu a teplu, a to v akomkoľvek počasí. Nezabudnite ani na pracovnú bundu, ktorá vás v správnej chvíli zahreje. Tá by mala byť príjemná na dotyk, nie príliš hrubá, aby vás pri pohybe neobmedzovala a hlavne by mala disponovať vreckami, kde si môžete v prípade potreby odložiť náradie.

Pracovná obuv je štandardne vyššia ako klasická obuv, čiže podrážka je hrubšia a pevnejšia, vďaka čomu sa nepošmyknete. Obuv je priedušná, nepremokavá a pevná, čiže drží vašu nohu pevne počas celého dňa. Aby ste si chránili ruky, trebárs ak pracujete s chemikáliami či inými nebezpečnými látkami, nezabudnite ani na pracovné rukavice, vďaka ktorým sa vám bude pracovať pohodlnejšie. Súčasťou pracovného oblečenia sú aj rôzne doplnky, ako trebárs ochranná prilba na hlavu, rukavice či čiapka. Tak čo poviete, aj vy sa budete chrániť pri vašej práci najlepšie, ako len viete?

 

You may also like