Kedy je ideálny čas na výmenu letných pneumatík za zimné? Poradíme vám!

Kedy je ideálny čas na výmenu letných pneumatík za zimné? Poradíme vám!

by spravca

Stojíte pred otázkou, kedy by ste mali vymeniť letné pneumatiky za zimné? Nie je dobré zbytočne to odkladať, no tiež sa neodporúča vymieňať ich príliš skoro. Podľa čoho tak budete vedieť, že ide o ten správny čas? Pripravili sme si pre vás niekoľko varovných znakov, pri ktorých by ste mali výmenu pneumatík určite zvažovať.

V prvom rade určite sledujte počasie. Ak dlhodobo hlásia nízke teploty a mráz, s letnými pneumatikami sa bude jazdiť veľmi ťažké a bolo by to aj celkom nebezpečné. Letné pneumatiky jednoducho stratia svoju účinnosť a vy by ste tak boli pri jazdení ohrození. Preto, ak budú teploty dlhodobo nižšie ako napríklad 7 stupňov Celzia, neváhajte a dajte svoje auto do pneuservisu. Budete tak mať zaručenú aj kvalitnú prácu a prezutie pneumatík na vašom aute bude vykonané správne.

Prezutie pneumatík je povinné

Prezutie pneumatík na vozidle je na Slovensku povinné. A to hlavne v prípade, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, námraza, prípadne ľad. Aj napriek tomu, že konkrétny termín, kedy musíte mať na aute zimné pneumatiky, stanovený nie je, polovica novembra sa považuje za ideálny čas. Zimné pneumatiky by ste mali mať na aute aspoň do konca marca.

Radšej skôr ako neskôr

Mnohí ľudia zvyknú odkladať prezutie zimných pneumatík na poslednú chvíľu, no to nie je správne. V takom období sú totiž častokrát pneuservisy už obsadené a voľný termín zoženiete len veľmi ťažko.

Vyberte si spoľahlivý servis

Ako dobre viete, v súčasnej dobe existuje viacero servisov, ktoré v rámci svojich služieb ponúkajú aj prezutie pneumatík. Nikdy neviete, či ide o spoľahlivé autoservisy, no môžete to veľmi ľahko zistiť, napríklad vďaka referenciám a recenziám ostatných ľudí. Zistíte to tiež ľahko tým, že si do daného servisu pôjdete dať prezuť pneumatiky na svojom aute.

You may also like