Ktorý typ roštu bude pre mňa tou lepšou voľbou?

by spravca

Možno ste sa aj vy rozhodli pre výber nového matracu, ktorý bude maximálne komfortný, a to počas celej noci. Áno, matrac výrazne vplýva na naše fyzické, ale tiež psychické zdravie, a práve preto by sme jeho výberu mali venovať zvýšenú pozornosť. Avšak ešte pred tým, ako si zakúpite svoj vysnívaný matrac, nezabudnite na výber vhodného roštu, ktorý taktiež vplýva na váš spánok. Pýtate sa, aké vlastnosti si pri kúpe všímať?

Polohovací či statický rošt?

Prvou zásadnou otázkou pri výbere roštu je to, či potrebujete polohovací alebo statický rošt. Ako je zrejmé už podľa samotného názvu, polohovacie rošty sa dajú polohovať v oblasti nôh, hlavy či aj iných častiach, čo je jeden z výrazných benefitov najmä pre seniorov. Naklonenie hlavy pozitívne vplýva na krčnú chrbticu, a to aj vtedy, ak človek nemôže vykonávať žiaden, prípadne len obmedzený pohyb. Logicky ide o typ roštu, ktorý uprednostnia trebárs postihnutí ľudia či staršia generácia, ktorá má len obmedzený pohyb. Avšak treba dodať, že najmä polohovanie nôh je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí vykonávajú typ profesie, ktorá viacej zaťažuje dolné končatiny. Čašníci, hostesky či sestričky, ktoré stoja denne niekoľko hodín na nohách, ocenia polohovateľný rošt, ktorý podporuje odtok prebytočnej lymfy.

Statický lamelový rošt je štandardnou voľbou, ktorú volí väčšina klientov. Samozrejme, aj tento typ roštu poskytuje dokonalú oporu tela počas celej noci, ba dokonca má blahodarné účinky na mobilizáciu chrbtice a bedier. Samozrejme, výber vhodného roštu úzko súvisí s výberom vhodného matracu, čo je pri výbere taktiež nutné dôkladne zvážiť. Tak čo poviete, aj vy viete, ktoré rošty do postele budú pre vás tou lepšou voľbou? Ak si s výberom neviete dať predsa rady, neváhajte a kontaktujte odborníkov, ktorí majú v tomto smere bohaté teoretické a praktické schopnosti.

 

You may also like