Zabráňte chaosu v sklade

by spravca

Zhon v sklade je na dennom poriadku. Keď je zhon v sklade, je to dobré znamenie, pretože čím väčší zhon, tým vyššie tržby. Ale pozor, nemýľte si zhon s chaosom. Keď je v sklade zhon, majú pracovníci a stroje naponáhlo, ale vedia, čo robia. Keď je v sklade chaos, je tam zároveň aj zhon, no pracovná efektivita je oveľa nižšia – nikto nevie, kde je materiál, ktorý práve potrebujeme, skladníci zmätene pobehujú a v sklade je neporiadok.

 

Ako zabrániť chaosu?

Základom sú regály, vďaka ktorým udržíme v sklade poriadok. Keď máte materiál či tovar logicky usporiadaný v regáloch a viete, čo kde patrí, len sotva môže vzniknúť v sklade chaos. Nikde na zemi sa nepovaľujú kusy, ktoré každú chvíľu niekto hľadá. Nikde nie je neporiadok, o ktorý každú chvíľu niekto zakopne alebo vrazí. Všetko funguje tak, ako má – aj výdaj, aj príjem tovaru či materiálu.

 

Zefektívnite prácu

Zefektívnite prácu vysokozdvižnými vozíkmi. Pokiaľ máte len paletové vozíky a na ne nakladáte materiál ručne, strácate zbytočne čas. Je rozdiel naložiť balík plávajúcej podlahy z masívu ručne a naložiť ho „zdvižkou“. Aj keď máte len malý sklad, aspoň jeden vysokozdvižný vozík je podmienkou. Navyše to súvisí aj so zamestnancami. Ako?

 

Posledná a najdôležitejšia vec

Ľudia, zamestnanci, skladníci. Bez nich by to nešlo. Aj kvôli nim je potrebný vysokozdvižný vozík. Predstavte si, že za deň by v rukách nanosili desiatky ton, potom by mohli ísť rovno do svojej postele a dobre sa vyspať. Vaši zamestnanci sú tí, ktorí sú srdcom vášho podniku, ako sa budete správať vy k ním, tak sa to premietne do ich práce. Preto sa im snažte spríjemniť a vylepšiť pracovné podmienky najlepšie, ako to ide – kvalitné osvetlenie, kvalitné stroje, kvalitné pracovné odevy. Robota skladníka nie je žiadna oddychovka, je to tvrdá práca. Dajte im pocítiť, že to robia dobre.

You may also like