Pripravte svoje fotoaparáty a kamery na dovolenku

by spravca

Dovolenková sezóna začala a s ňou aj cestovná horúčka. Pod jej vplyvom sme často roztržití, čo vedie k chaotickému baleniu a následnému zabudnutiu na niekoľko dôležitých detailov. Sem zaručene patrí aj vybavenie, vďaka ktorému môžeme zdokumentovať nezameniteľné okamihy. Každý cestovateľ by si mal pred cestou skontrolovať videokameru, batérie do fotoaparátu a podobne. V ďalších riadkoch si zhrnieme, na čo ešte v tejto súvislosti netreba zabudnúť.

Nezanedbávajte údržbu

V prípade, že zvyknete využívať fotoaparát a kameru iba počas letnej dovolenky, tak ku kontrole aktuálneho stavu pristupujte o to zodpovednejšie. Dostatočnú pozornosť venujte všetkým častiam. Pokiaľ prehliadku opakovane zanedbáte, určite sa Vám to vypomstí. Smeruje to totiž k nenávratnému poškodeniu. Stačí iba máličko prachu a môžu sa upchať dôležité prechody. Ak sa prach nahromadí na mieste, kde sa zvyknú umiestňovať baterky, vedie to k obmedzenému prenosu elektrickej energie a následnému skratu. Zariadenie vytiahnuté po niekoľkých mesiacoch úschovy vyžaduje dôkladné utretie vlhkou (nie mokrou) handričkou. Potom ho nechajte prispôsobiť izbovej teplote. Možno sú v aparáte batérie z minulého roka, no ak ste zariadenie skutočne dlho nepoužívali, odporúča sa vymeniť ich za úplne nové. Určite nechcete, aby vypovedali poslušnosť vo chvíli, keď sa budete chystať nasnímať nejaký zaujímavý objekt. Pri výbere batérií by sme si dovolili poradiť, aby ste sústredili svoju pozornosť na model s vyššou kapacitou. Pôvodné typy v nových prístrojoch zvyknú byť najnižšej úrovne, ktorá je na cestovanie nedostačujúca.

Vezmite si batérie do zálohy

V dobe, keď máme k dispozícií nabíjateľné batérie, sa zdá, že nás nemôže nič prekvapiť. No čo, ak si pribalíte nenabité kusy? Je tiež možné, že takéto typy nebudú vo Vašom zariadení fungovať. Overte si to a do kapsy si pribaľte iba plnohodnotne nabité alebo nové kusy. Berte do úvahy tiež počet, ktorý Vaše zariadenie reálne využíva. Neraz sú to práve záložné batérie, ktoré dokážu zachrániť jedinečný záber. Ak cestujete za dobrodružstvom mimo civilizácie, náhradných batérií budete potrebovať viac, pretože je pravdepodobné, že tie pôvodné nebudete mať kde dobiť. Pred cestou si tiež overte informácie o napájacích sieťach. Exotické a vzdialené destinácie môžu využívať iné zásuvky, napätie a frekvencie v sieti, čo budete musieť riešiť zakúpením adekvátnej redukcie.

Porozmýšľajte nad kúpou externej batérie

Ak sa plánujete počas dovolenky zdržiavať v prírode dlhšie mimo dosahu elektrickej siete, môžete sa veľmi ľahko dostať do situácie, keď sa Vám batérie vybijú a nebudete ich mať kde dobiť. V takomto prípade by ste mali zvážiť kúpu externej batérie, ktorá poslúži ako záložný zdroj energie. Ten je vhodný aj ako napájanie pre mobily a tablety. Kompaktné rozmery umožňujú jednoduchú manipuláciu a pribalenie do cestovej tašky. Možno sa oplatí zaobstarať si aj napájací adaptér do auta alebo univerzálnu nabíjačku.

Kvalitnejšie cestovanie s e-shopom baterie.sk

Akumulátory, tužkové a mikrotužkové batérie, nabíjačky, čítačky pamäťových kariet či káble nájdete aj na prehľadnom e-shope baterie.sk. Ide o spoľahlivého partnera, ktorý ponúka svoje produkty za mimoriadne prijateľné ceny. Celý postup od objednania tovaru až po doručenie je úžasne pohodlný a expresný. Pripravte sa na svoje letné zážitky i s týmto online obchodom.

Zdroj: sdeleni.idnes.cz

Foto: © [Minerva Studio] / Dollar Photo Club

You may also like