Uľahčí prácu, skrášli interiér

by spravca

Ušetrite si námahu

Ak plánujete kúpu interiérových dverí do novostavby, zrejme máte nachystané stavebné otvory a presne viete, ako budú vaše dvere i zárubne vyzerať a z čoho, z akého materiálu budú vyrobené. Ak však vlastníte starší dom, práve riešite jeho prerábanie a uvažujete i nad výmenou interiérových laminátových dverí, môžete mať problém. Hlavne vtedy, ak sa budete chcieť zbaviť starších kovových zárubní.

Viete, aká je to drina? Neviete? Ani nechcite

Starí majstri boli zodpovední, šikovní, vynikajúci odborníci. Chceli, aby to, čo urobili a vybudovali, vydržalo takpovediac večne. Mysleli do budúcnosti, nechceli stále niečo vymieňať, vždy niečo opravovať, preto osádzali kovové zárubne presne v tomto duchu. Ak sa podujmete odstrániť ich, presvedčíte sa o tom na vlastnej koži. Budete potrebovať poriadne kladivo, kvalitný sekáč, veľa sily a trpezlivosti. Naši dedovia ich zalievali do poriadne kvalitného betónu a na ukotvenie používali kovové konzoly, s ktorými sa budete tiež musieť popasovať. A nikde nie je zaručené, že obyčajné kladivo a sekáč budú stačiť. Niekedy sa nevyhnete ani búraciemu kladivu a karbobrúske.

Existuje riešenie

Tomuto všetkému sa však dokážete elegantne vyhnúť. Obloženie kovovej zárubne je to, čo vám ušetrí čas, nervy a peniaze. Zachráni vás od špiny, prachu a neľudskej driny. Nemusíte nič búrať a rozoberať, kovové zárubne necháte na svojich miestach, jednoducho ich obložíte vašimi novými laminátovými.

A prečo práve laminátovými?

Laminátové zárubne, a teda i laminátové dvere, sú v súčasnosti najpreferovanejším riešením pri výrobe interiérových dverí. Nové technológie výroby a ich masové rozšírenie dokonca umožnilo pri zvýšení kvality znížiť cenu. Laminát je mimoriadne odolný, jednoduchý na údržbu a čistenie. Nie je taký citlivý na teplotu a vlhkosť, a teda môže byť použitý nielen na klasické interiérové dvere, ale i na dvere do kúpeľní, kuchýň alebo do vlhších miestností a teplotne nie príliš stálych priestorov, ako sú pivnice a komory.

Na nerozoznanie od drevených

Interiérové laminátové dvere majú množstvo dekorov, z ktorých si určite dokážete vybrať pre vás ten najvhodnejší. Keby vám aj predsa len chýbalo kúsok prírody, nebude to predstavovať žiadny problém. Niektoré dekory sa totiž vyrábajú s úpravou, ktorá pripomína štruktúru dreva. Ani to najskúsenejšie oko nerozozná, že ide o laminát. A nikto to ani skúmať nebude. Laminátové dvere sú totiž k dispozícii vo veľkom množstve variantov a farebných kombinácií, preto každého skôr zaujmú svojou eleganciou, vzhľadom a prepracovaným dizajnom.

Svojou funkčnosťou spĺňajú požiadavky i tých najnáročnejších používateľov a absolútne nezáleží na tom, či ich potrebujete do bytu, novostavby, alebo staršieho prerábaného domu. Vyhovejú každému a majú potenciál stať sa dôležitým dizajnovým prvkom ktorejkoľvek domácnosti.

 

You may also like