Sauna vo vlastnej záhrade? Prečo nie!

by spravca

Milovníci fínskej sauny si prídu na svoje. V dnešnej dobe už nie je nič neobvyklé mať saunu doma alebo na dvore. Za relaxom tak nemusíte nikam chodiť a odpočinúť si môžete vždy, keď to potrebujete.

Vonkajšia sauna je stále „in“

Vonkajšie sauny sa čoraz častejšie dostávajú do vizualizácií projektov nových domov. Niekto by si dokonca nevedel predstaviť, že by ju v jeho novom dome nemal. Každý si predsa rád dopraje to, po čom túži. Fínska sauna je úzko spätá nielen s relaxom, ale má aj veľa zdravotných účinkov. Pozitívne vplýva na srdce a krvný obeh človeka.

Sauna zo záhradného domčeka?

Kedysi bolo mať vonkajšiu saunu symbolom luxusu. Dnes tak už ale nie je. Vonkajšie sauny už nie sú také nedostupné ako sa môže na prvý pohľad zdať. Keď si predstavíte saunu, čo Vás ako prvé napadne? Teplo a drevo – správne. Základom každej fínskej sauny je výhrevné teleso a drevený interiér s lavičkami. Z toho vyplýva, že polovicu vonkajšej sauny má doma už teraz skoro každý druhý z vás a ani o tom nevie. Máme na mysli záhradný domček. Pomocou menších úprav, pridaním oddychových lavičiek a napojením saunovej pece sa stane pomerne rýchlo napríklad fínska sauna.

Niektorí predajcovia záhradných domčekov si to už uvedomili a zaradili do ponuky vonkajšie sauny, ktoré vznikli premenou obyčajného domčeka, prípadne vytvorením úplne nového modelu, ktorý obsahuje všetko, čo by mala sauna mať.

Pokiaľ by ste si teda chceli urobiť radosť vlastnou saunou, možno sme vám práve vnukli nápad ako si ju obstarať lacnejšie prerobením záhradného domčeka. Ak naopak práve zvažujete kúpu domčeka, môžete rozšíriť svoje obzory o vonkajšie sauny. Ak ste šikovný domáci kutil, tak prestavbu domčeka na saunu zvládnete hravo sami. Ak si netrúfate, tak si vyberte z bohatej ponuky na trhu a ochotní odborníci vám určite poradia. Nemyslite si, že mať vlastné wellness centrum na záhrade je nedostupná záležitosť. Ak vám niečo chýba k tej správnej pohode, tak neváhajte. Vonkajšie sauny sú možno práve to, čo hľadáte!

You may also like