Prečo si vybrať práve zrub?

by spravca

Aj vy túžite po svojom vlastnom zrube, kde budete môcť tráviť všetok voľný čas? V súčasnosti sa stále viac a viac ľudí zaujíma o moderné zruby, ktoré sú určené na celoročné užívanie, pričom majiteľom slúžia výlučne na oddych a rekreáciu. Mnoho rodín dokonca vyhľadáva zrub ako trvalé miesto na bývanie. No niet sa čomu čudovať…

Priaznivo pôsobí na psychiku človeka

Zruby sú vyrobené z masívnej severskej borovice, pričom sú väčšinou postavené v horskom prostredí. Architektúra týchto domov rešpektuje miestnu krajinu a prostredie, čo v prírode pôsobí prirodzeným a útulným dojmom. Veď uznajte sami, že nič sa nevyrovná oddychu s rodinou uprostred hôr, kde zabudnete na všetok stres, neustály zhon a starosti.

Vzduch a celková klíma, ktorú vyžaruje práve zrub, pôsobí priaznivo na zmysly a psychiku človeka. Za to môže predovšetkým drevo, jeho vôňa i farba, takže počas pobytu v zrube sa budete cítiť príjemne a uvoľnene.

Vysoká životnosť i spoľahlivosť

Medzi ďalšie výhody patrí i to, že drevo nevíri prach v miestnosti, takže pokiaľ trpíte nejakou alergiou, zrub je pre vás ideálnym miestom na bývanie. Severská borovica totiž neuvoľňuje žiadne škodlivé látky, ktoré by mohli ľudský organizmus poškodiť alebo ohroziť. Materiál, z ktorého je vyrobený je perfektným regulátorom vlhkosti, pričom drevo ukladá vo svojich bunkách veľké množstvo vody. V praxi to znamená, že je schopné z vlhkého prostredia vlhkosť prijať a naopak, do suchšieho prostredia túto vlhkosť vrátiť. Zruby sú obľúbené aj vďaka tomu, že majú vysokú životnosť a spoľahlivosť, takže investícia sa skutočne oplatí.

gasparik

Jednoduchá údržba a nízke náklady

Čo s týka starostlivosti o samotný zrub, tú by ste mali bez problémov zvládnuť. Na trhu sú dostupné nátery, ktoré zvýraznia a zároveň ochránia drevo. Keďže drevo neustále „pracuje“, nátery rôznymi drevnatými olejmi či včelím voskom sú veľmi dôležité a nemali by ste ich podceňovať. Môžete si vybrať slabo-vrstvové či silno-vrstvové lazúry v rôznych odtieňoch, ktoré drevu zabezpečia potrebnú životnosť.

Spoločnosť Gasparik s.r.o. je tradičná firma, ktorá na trhu pôsobí už 20 rokov Zaoberá sa výrobou drevostavieb, a to vrátane zrubov, ktoré sú určené pre všetkých tých, ktorí túžia po dokonalom odpočinku v prírode. Spokojní zákazníci, priateľské ceny a kvalita sú u nás na prvom mieste! Pokiaľ máte aj vy záujem, neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle: + 421 41 4364 235 alebo nám napíšte email na: gasparik@gasparik.sk.

 

Obrázky: gasparik.sk

 

You may also like