Škrabadlo patrí do základnej výbavy každej mačičky

Máte doma mačičku? Potešíte ju škrabadlom!

by spravca

Máte doma pradúce klbko, ktoré večne všade lezie? Máte poškriabaný nábytok alebo potrhanú pohovku? Kúpte jej škrabadlo pre mačky.

Mačky sú prítulné, každú chvíľu sa k vám prídu túliť a maznať. Pradú pri tom a vy si hovoríte, akého máte doma mačacieho anjelika. Lenže potom sa na chvíľu vzdialite, mačka sa vyšplhá až na luster, prechádza sa po stole alebo po nábytku, na ktorom potom ostávajú škrabance.

Škrabadlo patrí do základnej výbavy každej mačičky

Niet sa čomu čudovať. Mačka je šelma, ktorá potrebuje pohyb a musí si aj brúsiť svoje pazúriky. Aby na tento účel nepoužívala stôl, skrine, stoličky a ostatný nábytok., nemalo by v jej domácej výbave chýbať škrabadlo pre mačky. Čím je tak výnimočné?

  • Škrabadlo mačku zabaví a zároveň si na ňom ponaťahuje telo a svaly.
  • Nabrúsia si na ňom pazúriky.
  • Mačky si zo škrabadla spravia svoje útočisko. Budú sa mať kam schovať a ponúkne im aj prostredie, ktoré si môžu označkovať. 

Ako škrabadlo vybrať?

Mačky sú zvedavé, potrebujú mať neustále čo objavovať. Ak na ne, navyše, sem tam nemáte čas, treba im ponúknuť niečo, čo ich zabaví. Ponuka škrabadiel je na trhu naozaj široká. Ako vybrať to pravé do vášho bytu?

Dobre zvážte veľkosť škrabadla

Do malého bytu určite nebudete kupovať obrovské ​​škrabadlo, kvôli ktorému by ste si nemali kam dať napríklad stôl alebo stoličky. Kým sa pustíte do výberu, nájdite si v byte miesto, kam škrabadlo umiestnite a podľa toho potom vyberte aj jeho veľkosť.

Škrabadlo patrí do základnej výbavy každej mačičky

Viete, že škrabadlo môžete umiestniť aj na balkón? Ale iba vtedy, keď bude zabezpečený zasklením alebo ochrannou sieťou.

Náš tip: Nájdite pre škrabadlo také miesto, kde vám nebude prekážať. Je tiež vhodné, ak v jeho bezprostrednej blízkosti nie je nič, čo by mohla mačka v zápale hry zničiť.

Voľte radšej škrabadlo s odpočívacou plochou

Škrabadlo je zdrojom zábavy i útočiskom. Malo by tak mať aj odpočinkovú plochu, kde si môže mačička nerušene zdriemnuť.

Škrabadlo musí byť stabilné

Mačky budú po škrabadle liezť, skákať, škriabať. Musí byť preto stabilné, aby sa len tak ľahko neprevrhlo a musí mať kmeň, ktorý bude aspoň o 10 centimetrov vyšší ako vaša mačka, keď sa natiahne.

Zohľadnite aj povahu vašej mačky

S čím sa vaša mačička rada hráva? Je skôr pokojnejšia alebo je to výmyselník? Šplhá sa rada do výšky? Preferuje hračky, ktoré vydávajú zvuk? Na to všetko berte pri výbere škrabadla ohľad. Nechcete mať predsa doma o kus nábytku naviac, ktorý vám navyše nebude na nič.

 

You may also like