Pohodlná a funkčná vaňa je srdcom domácnosti.

by spravca

Vaňa je stredobodom kúpeľne a tvorí aj akési symbolické srdce domácnosti. Miesto, kde striedavo začína a končí deň každého člena rodiny. A aby sa každý do kúpeľne rád vracal, oplatí sa mať vaňu, ktorá poskytuje maximálny komfort a pohodlie.

Základným krokom, ktorý môže ovplyvniť úžitkové vlastnosti vane, je výber dizajnu a materiálu, z ktorého je vaňa vyrobená. Pri voľbe dizajnu sa riadime veľkosťou priestoru, kam vaňu plánujeme umiestniť a účelom, ktorému bude vaňa slúžiť.

Keď žijete single a uprednostňujete rýchle sprchovanie, ale občas si chcete dopriať aj kúpeľ, je najrozumnejšie vybrať si vaňu so širokým plochým dnom a vaňovou zástenou, ktorá umožní maximálne pohodlie pri kúpeli aj sprchovaní.

Keď žijete vo dvojici, prípadne máte deti, zvoľte radšej vaňu väčších rozmerov, ktorá umožní pohodlný romantický kúpeľ v páre, šantenie vašich detí aj pohodlné rýchle sprchovanie všetkých členov rodiny s použitím vaňovej zásteny.

Bez ohľadu na to, či si vyberiete väčšiu alebo menšiu vaňu, máte niekoľko možností, ako z nej vytvoriť funkčné srdce domácnosti – miesto pre každodennú príjemnú relaxáciu, kam budú denne smerovať kroky všetkých členov rodiny.

Odborníci na kúpeľne odporúčajú vane z moderných materiálov, akými je akrylát alebo takzvaný liaty mramor. Obidva materiály vynikajú nízkou hmotnosťou, extrémnou pevnosťou a odolnosťou povrchu voči poškodeniu pri bežnom používaní. Ich povrch má výhodu aj v tom, že je vždy pocitovo teplý, takže vaňa nechladí.

Do veľkých kúpeľní je dobré vybrať si z ponuky solitérnych a originálne tvarovaných vaní veľkých rozmerov s dĺžkou až 190 cm. Tieto vane sú v ponuke v rôznych tvaroch, veľkostiach a dizajnoch. Môžete si vybrať obdĺžnikovú,  asymetrickú či rohovú vaňu, alebo solitérny model, určený pre umiestnenie do voľného priestoru.

Tieto vane majú veľkorysý vnútorný priestor, často vhodný i pre dve osoby. U väčšiny modelov je možné doplniť ich hydromasážnym systémom a svetelnou chromatoterapiou.

 

Hydromasážne systémy je možné rozdeliť na vodné a vzduchové – perličkové. Obidva systémy je možné spojiť do jedného kombinovaného systému. Ako jediný na slovenskom trhu spája výhody vodnej masáže a účinky masáže vzduchovej systém Whisper od RAVAKu. Pre montáž hydromasážnych systémov sú najvhodnejšie akrylátové vane vystužené polyuretanovou penou. Vaňu s hydromasážnym systémom je dobré vylepšiť inštaláciou chromatoterapie – liečebného systému, ktorý funguje ako podhladinové osvetlenie a dokáže ozvláštniť kúpeľ farebnými odtieňmi svetla. Na slovenskom trhu je dostupný samostatný balíček chromatoterapie, nezávislý na type hydromasážneho systému – H2O Color od značky RAVAK.

 

Ďalším technickým vylepšením, ktoré napomáha tomu, aby sa vaňa stala funkčným srdcom domácnosti, je termostatická vodovodná batéria, ktorá reguluje teplotu vody tak, aby udržala teplotu, akú si na začiatku nastavíte, a to aj pri zmene tlaku v potrubí. V prípade poruchy prívodu studenej vody ihneď odstaví horúcu vodu, aby ste sa neoparili. Táto technológia umožňuje aj  výraznú úsporu vody a energií.

 

Viac o vlastnostiach vaní RAVAK a možnostiach, ako z nich vytvoriť funkčné rodinné wellness, sa dozviete na www.ravak.sk.

 

You may also like