Nie je pílka ako pílka

by spravca

Vedia všetci, ktorí mali možnosť vyskúšať a porovnať pílenie s nekvalitnou motorovou pílou a pílkou Stihl. Čím všetkým sa ale líšia motorové píly Stihl od tých ostatných?

Svetová jednotka medzi pílami

Motorová píla Stihl sa už dlho pýši prvenstvom medzi pílami. Nečudo, že si ju chvália príležitostní majstri i profesionáli narábajúci s drevom dennodenne. Inovatívna technika, vďaka ktorej je jej motor tichý, s nízkymi vibráciami a s minimom splodín, aj to sú dôvody, ktoré robia Stihl-ku takou jedinečnou.

Poctivá švajčiarska robota

  • kvalita Stihl je garantovaná dlhoročným vývojom, Stihl je totiž jediným výrobcom motorových píl na svete, ktorý sám vyvíja reťaze a vodiace lišty
  • pílové reťaze sa vyrábajú priamo v meste Wil a sú vyrábané na špeciálnych strojoch, ktoré si vyvíja a vyrába sama firma Stihl
  • reťaze Stihl zaisťujú spoľahlivý rezný výkon nielen na motorových pílach Stihl, ale dokonca i na motorových pílach iných výrobcov

7 jedinečných atribútov motorovej píly Stihl

Možno si hovoríte: „Pílka ako pílka, podstatné je, že spraví, čo má.“ Píla Stihl sa však pýši mnohými vychytávkami a špecialitkami, ktoré ju oprávnene radia na vrchol v rebríčku píl. Spomeňme len sedmičku z nich:

  1. Zariadenie na napínanie reťazov je umiestnené na boku, vďaka čomu je pílenie pohodlné a bezpečné.
  2. Antivibračný systém Stihl – tlmiace zóny znižujúce prenos vibrácií motora a pílového reťazu nachádzajúce sa na rukoväti.
  3. Dlhodobý systém filtrácie vzduchu – na rozdiel od bežných filtrov vzduchu sa motorové píly Stihl chvália výrazne dlhšou životnosťou svojich filtrov.
  4. Ľahký štart – Stihl-ku naštartujete takmer plynulo, za čo vďačí inovácii Stihl ElastoStart.
  5. Brzda reťaze QuickStop Super – tým sa môže pochváliť jedine píla Stihl. Prídavný systém brzdy totiž v momente zastaví reťaz, a to nielen pri silnom spätnom ráze, ale aj pri ovládaní prednej ochrany ruky alebo keď náhle pustíte rukoväť.
  6. Stačí vám jedna ruka – štart aj zastavenie motorovej píly Stihl je celkom jednoduché, je možné ho totiž ovládať jednoručne.
  7. Stihl Oilomatic – systém mazania zaistí nižšie trenie a opotrebovanie, čím predlžuje životnosť reznej sústavy.

Ešte stále pochybujete o tom, že najlepším pomocníkom pri rezaní  je práve píla Stihl?

Na píle nešetrite

Chcieť za každú cenu ušetriť sa nevypláca, pri pílach to platí snáď až dvojnásobne. Kúpou lacného plagiátu si totiž zavaríte na veľké problémy. Možno sa vám do rúk dostane nekvalitná pílka z Číny vydávajúca sa za originál Stihl pílu, ktorú síce naštartujete a nejaký čas aj čo-to popíli, ale keď sa na nej niečo pokazí, je to definitívne a s pílkou sa môžete nadobro rozlúčiť. Žiaden autorizovaný servis vám ju neopraví, o reklamácii môžete tiež len snívať a o bezpečnostných rizikách, ktoré vám hrozia pri manipulácii s nekvalitnou pílou, radšej ani nehovoríme.

Ak teda chcete pílu Stihl, kupujte len u overených predajcov a nenaleťte kadejakým podvodníkom, ktorí svoje napodobeniny vydávajú za originál pílky Stihl. Iba tie vám totiž garantujú spoľahlivý výkon a jednoduchú manipulácii s dlhou životnosťou, a to sa skutočne oplatí.

 

FOTO:  © route55 / Dollar Photo Club

 

You may also like