Izolácia podlahy – aké sú možnosti?

by spravca

Podlahové vykurovanie poskytuje množstvo výhod, ktoré snáď nemusíme predstavovať. Okrem iného umožňuje rovnomerné vykurovanie celej miestnosti v porovnaní s klasickými radiátormi, čím sa obmedzuje cirkulácia vzduchu a tým i vírenie prachu. Vzduch sa totiž  toľko nevysušuje, pretože podlahové kúrenie nepracuje s tak vysokými teplotami ako iné druhy vykurovania. Dnes už sa o inštalácii podlahového vykurovania často uvažuje na začiatku projektu, čiže v prvotnej fáze budovania, čomu je stavba následne prispôsobená. Podlahové vykurovanie sa dá zabudovať pochopiteľne aj do hotovej stavby, čo je však o niečo náročnejšie, ale i komplikovanejšie.

Nižšie náklady za energie

Zníženie spotreby energie na vykurovanie či chladenie je prvým dôvodom, prečo je vhodné zateplenie podlahy PUR doskou. Tým sa ušetria majiteľovi nemalé finančné náklady, ktoré musí ročne vynaložiť za energie. Tvrdá polyuretánová pena však tvorí popri tepelnej izolácii aj izoláciu vodotesnú. Aj z tohto dôvodu sa využíva nielen pri izolácií podláh, ale tiež striech, keďže ide o univerzálny a praktický materiál, ktorý je nutné chrániť pred UV žiarením.

Izolujte pomocou PUR peny!

PUR pena je ideálnou voľbou pre všetkých tých, ktorí hľadajú izolačný materiál s vysokou životnosťou, no taktiež výbornou tepelnou odolnosťou či tvarovou stálosťou. Polyuretánové peny sú zdravotne nezávadné, čiže sú vhodné aj pre ľudí trpiaci alergiami. Dokonca, sú obľúbeným variantom konštruktérov, dizajnérov i architektov, a to pri výrobe rekvizít, kulís či prototypov. PUR blok je vyrábaný za pomoci špeciálnych technologických postupov pod dohľadom profesionálov, čo je ďalší dôvod, prečo sa oplatí investovať do kvalitného a celoživotného riešenia. Neváhajte a izolujte vaše podlahy a strechu takýmto spôsobom, vďaka ktorému sa vám behom chvíle vrátia vložené finančné prostriedky.

 

You may also like