Problémom s filtrom pevných častíc je možné predísť čistením

by spravca

Ak vlastníte dieselový automobil, zrejme ste už nie raz čítali o filtri pevných častíc. Jedná sa o veľmi dôležitú, ale na druhú stranu aj drahú súčiastku, ktorá slúži na zachytávanie pevných nečistôt v spalinách dieselových automobilov. Cez filter pevných častíc (skratka DPF) neprejdú nežiaduce látky a karcinogény, ktoré majú negatívny dopad na životné prostredie. Ak sa ale filter zanesie, automechanik vám odporučí jeho výmenu, ktorá nie je práve najlacnejšou záležitosťou. Pri niektorých modeloch si pripravte aj niekoľko tisíc euro.

Počuli ste niekedy o tom, že sa vykonáva čistenie DPF filtrov? Ak prídete s vozidlom k automechanikovi, zrejme ako prvú navrhne výmenu danej súčiastky, pritom možno by stačilo len o mnoho lacnejšie vyčistenie.

DPF musí mať každé dieselové vozidlo

Podľa zákona musí mať každý dieselový automobil filter pevných častíc. Samozrejme odstrániť ho môžete, jazdiť bez neho tiež, ale počítajte s tým, že môžete dostať dosť vysokú pokutu, ostatne neprejdete ani technickou kontrolou. Ak sa polícii niečo nebude zdať, môže vás poslať na mimoriadnu technickú kontrolu, kde zistia, že filter pevných častíc nemáte, a potom musíte zaplatiť nemalú pokutu. Naozaj vám to stojí za to?

Kde si čistenie DPF objednať?

Akonáhle začne automobil strácať výkon a prestane byť v takej kondícii, ako býval, je najvyšší čas na čistenie DPF filtra. Stačí do vyhľadávača zadať frázy ako čistenie DPF Bratislavačistenie DPF Košice či čistenie DPF Žilina (prípadne iné mesto, v ktorom bývate) a ponúkne sa vám hneď niekoľko firiem poskytujúcich danú službu. Ak si myslíte, že by ste čistenie filtra zvládli sami, ste na omyle, je nevyhnutné na to použiť špeciálny stroj. Po vyčistení potom budete jazdiť opäť na plný výkon. Nie je lepšie zaplatiť pár desiatok euro za vyčistenie než tisícky euro za novú súčiastku?

You may also like