Eternit

by spravca

Pri výbere strešnej krytiny sa vyskytuje otázka, na aké vlastnosti sa zamerať. Kladú sa opodstatnené nároky na funkčnú, ale aj estetickú stránku strechy. Dbá sa na celkový dojem, pričom sa zohľadňuje aj prostredie, v ktorom sa stavba nachádza. Dôležitým prvkom je aj životnosť a kvalita strešnej krytiny. Preto otázka, aký materiál na strechu vybrať, je na mieste.

Materiály strešných krytín

Pri výbere strešnej krytiny je v prvom rade potrebné zabezpečiť materiál pre kvalitnú strechu. Strešná krytina od firmy Creaton sa vyznačuje modernosťou, ale aj tradičnosťou. Patrí medzi strešné krytiny s najdlhšou tradíciou. Škridly sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Vyrábané sú z kvalitných materiálov, z ktorých vzniká ílová zmes. Škridle sú z nej následne vypaľované pri teplote 1100 stupňov Celzia. Vďaka technológii výroby sú škridle rovnomerne vyfarbené v celej hrúbke páleného črepu. To zaručuje jednotný farebný vzhľad strešných krytín. Zaručené je tiež kreatívne riešenie rozličných typov striech, a to vďaka veľkému výberu modelov ale aj farebných prevedení.

Vlákonocementová krytina eternit

Základnou vlastnosťou každej strechy by mala byť dlhá trvácnosť a kvalita. Dlhou životnosťou sa vyznačuje práve strešná krytina ETERNIT. Je veľmi obľúbená pri novostavbách, ale aj rekonštrukciách. Vyniká svojim nadčasovým vzhľadom. Okrem toho medzi jej výsady patrí aj aj nízka hmotnosť a veľmi dobré, zvukovoizolačné vlastnosti. Vláknocementové maloplošné šablóny ETERNIT DACORA nájdu uplatnenie tak pri novostavbách, ako aj pri rekonštrukciách historických budov.

Trojaké krytie

Strešná krytina ETERNIT umožňuje komplexné prevedenie striech rozličných tvarov, ale aj rozmerov. Ponúka rôzne spôsoby krytia, a to dvojité, francúzske a nemecké krytie. Dvojité krytie s krytinou ETERNIT DACORA vytvára moderný vzhľad strechy s priamymi líniami. Veľmi obľúbená je pri stavbách modernej architektúry. Francúzske krytie predstavuje pokládku na koso, čo zabezpečuje klasický a originálny vzhľad strechy. Nemecké krytie je určené na obkládku štítov, vikierov a komínov, čím sa dosahuje jednoliatosť celej strechy.  Vláknocementové strešné krytiny sú vyrábané z kvalitných materiálov, ktoré v sebe spájajú vlastnosti ako pevnosť, stálosť či odolnosť voči poveternostným podmienkam. V ponuke sú šablóny s hladkým, alebo štruktúrovaným povrchom. Výhodou vláknocementových šablón je ich určenie nielen na zastrešenie budov, ale aj ako fasádnych obkladov. Fasádne dosky značky ETERNIT sa vyznačujú vysokou kvalitou a umožňujú kreatívny prístup k architektúre budov.

You may also like