Praktický sprchový kút pristane každej kúpeľni

by spravca

Pri sprchovaní sa šetrí veľa vody, pričom z tohto dôvodu sa veľa ľudí rozhoduje pri rekonštrukcii kúpeľne pre nahradenie klasickej vane praktickým sprchovacím kútom. Dokonca existujú masážne sprchovacie boxy, ktoré vám spríjemnia večer po náročnom pracovnom dni alebo ráno naštartujú vaše telo na prevádzku všedného dňa. Hlavnou výhodou je, že výrobcovia ponúkajú sprchové kúty s rôznymi rozmermi, tvarmi a funkciami. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, aké sprchovacie boxy existujú a aký pristane zrovna vašej kúpeľni.

U sprchovacieho kúta by ste mali v prvom rade dbať na kvalitu, lebo ho budete používať každý deň. Odporúčame obrátiť sa na špecializovaného a prevereného predajcu, ktorý poskytuje pestré produktové portfólio, vysokú kvalitu výrobkov, spoľahlivý servis a atraktívne ceny.

Najslabším článkom sú sprchové dvere

Veľmi dôležitým prvkom každého sprchového boxu sú jeho dvere, u ktorých by ste sa mali zaujímať, z akého materiálu sú vyrobené a aká je ich rámová konštrukcia.

Obľúbeným systémom sú posuvné sprchové dvere, ktoré sa vyznačujú tým, že šetrí miesto v kúpeľni. Túto vlastnosť oceníte predovšetkým v menších kúpeľniach, napríklad v panelákových bytoch. Ale tam, kde sú výhody, sú aj nevýhody. Posuvné dvere do sprchovacieho kúta sa horšie udržujú, pretože sa pri čistení neľahko dostanete k pojazdovým drážkam. A ak by ste siahli po lacnejšom modeli, trápili by ste sa so zadrhávaním dverí.

Alternatívou sú zalamovacie dvere smerom do priestoru sprchovacieho kúta. Tu oceníte skutočnosť, že všetky kvapky z dverí stečú do sprchovej vaničky. A poslednou alternatívou sú sprchové dvere otvárajúce sa smerom von, pri ktorých je žiaduce dostatok miesta pred sprchovacím kútom.

Kto predáva sprchovacie boxy?

Ak chcete kúpiť sprchovací box, potom vám odporúčame obrátiť sa na špecialistu menom WellMall. V jeho ponuke nájdete klasické sprchovacie boxy, ale aj luxusné masážne boxy. Spokojní budete s pestrou škálou rozmerov, a tak vyberiete riešenie aj pre vašu kúpeľňu.

You may also like