Čo vlastne je ten „montovaný dom?“

by spravca

Vychádzajme z predpokladu, že ste doteraz nepotrebovali ani elementárne vedomosti z oblasti stavebníctva. Viete, že existujú byty a domy. Domy sú murované, alebo ich akosi montujú, no v podstate nemáte veľmi predstavu, o čo naozaj ide. Jediné s čím sa vám to spája, sú americké filmy, v ktorých zobrazujú iný princíp stavebníctva, než je zaužívaný v našich končinách.

Montovaný dom sa od murovaného domu líši v materiáli. Existujú ľahké konštrukcie napr. z dreva, alebo tiež ťažšie napr. na betónovej báze. Môže pozostávať z panelov, tehál, prípadne iných   materiálov. Montované rodinné domy na kľúč majú množstvo výhod, ktoré vám radi predstavíme.

Stavebný proces začína základmi, presnejšie teda základnou doskou, ktorá je dôkladne umiestnená do zeme. Na základnú dosku sa následne umiestňujú ďalšie diely, ktoré sú však vyrábané priamo v stavebných firmách. Na stavbe sa dovezené už priamo montujú do spomínanej dosky. To môže navodzovať dojem, že ide o „lego dom“, no predstavte si rýchlosť a efektivitu, s ktorou sa následne skladanie dielov bude diať. Okrem toho berte do úvahy, že odpad pri tejto stavbe je neporovnateľný s murovaným domom.

Montované drevodomy majú mnoho výhod, ktorým sa budeme podrobne venovať. Jednoznačnou výhodou je fakt, že si zákazník dokáže pri montovaných domoch naštudovať, vybrať a skonzultovať všetky špecifiká a následne mu môže byť vyčíslená presná suma. Cena je jasná vopred, a preto sa zákazník nemusí obávať, že by sa cena stavby počas procesu navyšovala.

Montované rodinné domy na kľúč sú veľmi komfortnou a variabilnou cestou k originálnemu bývaniu. Existujú vopred pripravené projekty, no okrem toho dokáže klient svoje predstavy s našou spoločnosťou formovať podľa svojich potrieb a snov. Nevyberajte si sny, vytvárajte ich, o zvyšok sa už postaráme my.

 

 

You may also like