Posilňovacia lavica

Prečo je dobré mať doma posilňovaciu lavicu a ako si vybrať tú najlepšiu?

by spravca

Posilňovacia lavica je obľúbené viacúčelové fitness vybavenie, ktoré nachádza uplatnenie nielen v posilňovniach a fitness centrách, ale čoraz častejšie si ju športovci zaobstarávajú aj domov, aby mohli v pohodlí domova kedykoľvek bez nutnosti čakať v rade trénovať. Zacvičia si na nej nielen muži, ale aj ženy, takže sa ľahko stane základom domácej posilňovne.

Posilňovacie lavice majú mnoho výhod

Posilňovacie lavice sú určené na precvičovanie a vývoj hrudného svalstva, ale môžete si na nich zabezpečiť komplexný tréning celého tela. Samozrejme, v závislosti od toho, aký druh si vyberiete – či zamerané na určité svalové partie, alebo univerzálne na precvičenie celého tela. Záleží od vašich cieľov a preferencií.

Vďaka príslušenstvu k posilňovacej lavici viete dosiahnuť naozaj rozmanitý tréning. Kladky, posilňovač nôh či podložku na biceps si môžete buď časom podľa potreby dokúpiť, alebo si vybrať model, ktorý má tieto vychytávky v sebe priamo zabudované.

Ak cvičíte s činkami v stoji alebo v sede, môže vás bolieť chrbát. S posilňovacou lavicou v polohe ležmo chrbticu zaťažujete oveľa menej. Lavica vám poskytuje podporu, aby ste cvičili ergonomicky a správne, takže je užitočná nielen pre začiatočníkov, ale aj pokročilých.

V neposlednom rade, ak si zaobstaráte lavicu domov, ušetríte kopu času, ktorý by ste strávili cestou z a do fitka, lavicu máte na cvičenie kedykoľvek k dispozícii a aj súkromie je na nezaplatenie. A keď hovoríme o platení, ušetríte aj

Základné druhy posilňovacích lavíc

Už sme v krátkosti načrtli, že posilňovacích lavíc existuje viacero typov. Na základné cvičenia. najmä benchpress hrudníka a rúk, sú odporúčané najmä rovné lavice. Sú ideálne aj pre ženy. Šikmé lavice na posilňovanie využijete najmä na posilnenie brušných svalov, ale zacvičíte si na nich aj s činkami a vyformujete si tak aj prsné a trapézové svaly.

Okrem nich však existujú aj nastaviteľné kombinované modely posilňovacích lavíc, na ktorých si môžete precvičiť takmer všetky svalové skupiny, no keďže sú vybavené stojanom na činku a nadstavcom na zakopávanie a predkopávanie, bývajú priestorovo náročnejšie.

Vybrať si z bohatej ponuky kvalitných posilňovacích lavíc za výborné ceny môžete tu: https://hop-sport.sk/posilnovacie-lavice/

Na čo sa zamerať pri nákupe posilňovacej lavice

Aby ste si boli istí, že si vyberiete tú najlepšiu lavicu pre vaše potreby, odpovedzte si na tieto otázky:

  • ste začiatočník alebo skôr pokročilý?
  • máe nejaké zdravotné obmedzenia, ktoré pri cvičení treba brať do úvahy?
  • akú máte výšku a váhu?
  • aký máte rozpočet?
  • koľko miesta máte k dispozícii?

Podľa preferencií si vyberte model – rovnú, šikmú alebo kombinovanú lavicu vo vyhovujúcej cenovej kategórii a všímajte si, akú má maximálnu nosnosť. Neberte ju na ľahkú váhu, ak si nechcete privodiť úraz. Vždy si radšej pripočítajte rezervu aspoň 20 až 30 kg, aby bola lavica stabilnejšia. Netreba zabúdať ani na hmotnosť závažia, s ktorým budete cvičiť a to, že pravidelným cvičením v dôsledku nárastu svalovej hmoty môže byť vaša hmotnosť vyššia. Lavica vám vydrží omnoho dlhšie, ak zohľadníte tieto faktory.

Pri výbere lavice nezabúdajte na to, aby ste mali dostatočný priestor na bezpečný pohyb okolo nej, takže vždy si radšej poriadne premerajte priestory, kde bude umiestnená.

You may also like