Zastavte bolesť chrbtice alebo migrénu pomocou magnetoterapie

Zastavte bolesť chrbtice alebo migrénu pomocou magnetoterapie

by spravca

Príčiny bolesti chrbtice, migrény a rôznych ďalších chronických ochorení zostávajú v mnohých prípadoch neodhalené. Môžeme pátrať po faktoroch, ktoré ich spôsobujú, ale ani moderná medicína nedokáže vždy presne popísať a vysvetliť, prečo danými ochoreniami trpíme.

Chronické ochorenia sa väčšinou liečiť nedajú, je však možné efektívne tlmiť ich príznaky. Jednou z možností je magnetoterapia, ktorá využíva silu generovaným elektromagnetických pulzov. Viac o magnetoterapii vám prezradíme v našom dnešnom článku.

Ako funguje magnetoterapia?

Ako už naznačujeme vyššie, magnetoterapia využíva pri riešení zdravotných problémov generovanie elektromagnetických pulzov. Pulzy nie sú náhodné – dlhým skúmaním sa prišlo na to, že pulzy musia mať špecifickú frekvenciu i intenzitu, aby bolo možné ich využiť pri pomoci chronicky chorým pacientom.

Pulzná magnetoterapia umožňuje napríklad urýchlenie látkovej výmeny v bunkách a rýchlejšie odbúravanie odpadových a škodlivých látok. Okrem tohto faktu však existuje ešte niekoľko ďalších vplyvov, ktoré magnetoterapia na náš organizmus má. Spomenieme tie najčastejšie:

  • rýchlejšia regenerácia buniek
  • zmiernenie bolestivých stavov
  • posilnenie obranyschopnosti organizmu
  • zmiernenie bolestivosti pohybového aparátu (svalov i kĺbov)
  • zmiernenie opuchov
  • stimulácia rastu tkaniva (efekt je najvýraznejší v prípade kostného tkaniva)
  • podpora relaxácie svalov

Magnetoterapia je v medicíne charakterizovaná ako metóda fyzikálnej liečby. V jej prípade je kľúčové aplikovať terapiu pravidelne. Samozrejme, sú i pacienti, u ktorých sa magnetoterapia neodporúča.

Do tejto skupiny patria najmä tehotné ženy a pacienti, u ktorých bolo diagnostikované zhubné ochorenie (najčastejšie sa magnetoterapia neprevádza u pacientov trpiacich nádormi tráviacej sústavy.

Magnetoterapia doma – je možná a aké sú výhody?

Kľúčovou požiadavkou na dosiahnutie optimálnych výsledkov magnetoterapie je pravidelnosť. Mnoho pacientov však magnetoterapiu z tohto dôvodu vzdá. S chronickými bolesťami alebo opuchmi je často nepredstaviteľné pravidelne cestovať. Domáca magnetoterapia je však možná, ak stavíte na kvalitný domáci prístroj, ktorý vám ju dokáže poskytnúť.

Medzi zaujímavé produkty patrí napríklad telová podložka, ktorá uvoľňuje svalové napätie a vyznačuje sa i protizápalovými účinkami. Vašej pozornosti by nemala uniknúť ani kniha zameriavajúca sa na výhody magnetoterapie. Reč je o knihe Pulzná magnetoterapia, ktorá pochádza od autorky Kláry Pentelényi.

Ak vás zaujíma, aké účinky má magnetoterapia, niet nad osobnú skúsenosť a recenzie. Umožnia vám dozvedieť sa viac o skúsenostiach ostatných pacientov. Magnetoterapia vám môže pomôcť v mnohých ohľadoch. A výhodou je, že ju môžete absolvovať i v pohodlí svojho domova.

You may also like