Chrániče nielen pre začínajúcich korčuliarov

Chrániče nielen pre začínajúcich korčuliarov

by spravca

Jarné a letné počasie praje outdoorovým športom. Na hrádzach a cyklotrasách je vidieť stovky bežcov, cyklistov a in-line korčuliarov. Všetky menované športy sú skvelou cestou k chudnutiu, formovaniu postavy a posilneniu imunity. Pozor však na to, že pri športovaní v exteriéri dochádza k častým zraneniam. Predovšetkým u in-line korčuliarov.

Zraniť sa môže aj skúsený športovec

Lekári na chirurgii by vám iste mohli rozprávať stovky príbehov o tom, ako zašívali, sadrovali alebo čistili rany korčuliarom. Pri in-line korčuľovaní môžete dosiahnuť naozaj vysokú rýchlosť. Stačí jeden malý kamienok alebo nerovnosť na dráhe a skončíte na zemi. Kolieskové korčule vás pred pádom nezachránia. Vlastne nič vás nezachráni pred pádom samotným, ale chrániče vás dokážu ochrániť pred ťažkým zranením. Preto pri jazde na in-line korčuliach buďte predvídaví a hlavne noste chrániče, ktoré nie sú síce na parádu, ale pri kolízii a páde budete vďační, že ste ich nenechali doma. Pravidlo nosenia chráničov platí dvojnásobne pre začínajúcich korčuliarov. Čo by vám nemalo vo výbave chýbať?

Chráňte všetky exponované miesta

Inline korčule sú bez pochýb prostriedkom k aktívnemu tráveniu voľného času a k peknej postave. Na druhej strane sú často aj prostriedkom k tomu, ako sa na nejaký čas zdravotne odpísať. Chrániče si pri in-line korčuľovaní dajte na všetky exponované miesta t.j. na dlane, lakte, kolená a hlavu. Niektoré športové predajne majú v ponuke kompletný set chráničov, ktorý vás vyjde omnoho lacnejšie ako jednotlivé kúsky. Na stránkach e-shopu inSPORTline nájdete veľké množstvo doplnkov, oblečenia a príslušenstvo pre in-line korčuliarov. Chrániče z ponuky obchodu inSPORTline sú od renomovaných výrobcov a prešli prísnymi skúškami. Znamená to, že spĺňajú všetky európske bezpečnostné štandardy. Okrem kontroly certifikátov sa zamerajte na veľkosť chráničov. Nie sú vyrábané v štandardnej veľkosti, a preto sa dajú prispôsobiť akejkoľvek postave. Obzvlášť obozretní buďte pri výbere chráničov pre deti. Vždy je lepšie zvoliť chrániče, ktoré disponujú štyrmi flexibilnými fixačnými pruhmi na upevnenie. Ak obľubujete agresívnejšiu jazdu, vonkajší materiál chráničov by mal byť čo najodolnejší voči prasknutiu pri páde. Vnútro chráničov musí byť opatrené mäkkou vložkou chrániacou kosti a kĺby. Dobrou správou je, že sa chrániče vyrábajú v rôznom dizajne, vďaka čomu si vyberú dámy, páni i deti.

 

 

 

You may also like