Kalendáre treba vyberať podľa účelu

by spravca

Kalendár je vecou, ktorá sa nachádza prakticky na každom kancelárskom stole alebo minimálne v každom dome a byte. Vďaka nim sa dokážeme jednoducho orientovať v dátumoch, poznačiť si do nich dátum návštevy lekára, zistiť kedy má blízky meniny alebo v ňom škrtať dni do očakávanej dovolenky. Avšak vybrať si správny kalendár nemusí byť vždy úplne jednoduché. Hlavne pre to, že kalendár budeme využívať celý nasledujúci rok. Takže jeho správny výber by sa mal rozhodne dôkladne zvážiť.

Umiestnenie kalendára je dôležité

Pokiaľ si teda vyberáme kalendár, je potrebné si zodpovedať prvú základnú otázku. A tou otázkou je umiestnenie kalendára a jeho možná veľkosť. Pretože práve to, či bude kalendár zavesený alebo položený,  je veľmi dôležitým faktom.

Stolové kalendáre musia byť prehľadné

Práve pri stolových kalendároch je prehľadnosť veľmi dôležitá. Pokiaľ máte kalendár iba na základný prehľad o dátumoch, je to jedno. Avšak stolový kalendár je vhodný aj na presné značenie schôdzok a dôležitých dátumov a časov. Práve pre to je potrebné, aby poskytoval dostatok priestoru na poznámky a dôležité údaje.

Rovnako je potrebné, aby mal stolový kalendár aj dostatočnú stabilitu, keďže nie je skoro nič otravnejšie ako sústavne padajúci kalendár, ktorý vás neustále vyrušuje pri práci.

Nástenné kalendáre môžu mať viacero funkcií

Pri nástenných kalendároch môžeme v zásade hovoriť o dvoch funkciách. Jedna je čisto iba estetická a závisí od vkusu každého majiteľa kancelárie alebo bytu, kde je kalendár zavesený. Tu si každý vyberie taký kalendár, ktorý sa mu najviac páči a vyhovuje aj z technickej stránky.

Druhou dôležitou vlastnosťou je množstvo zobrazených údajov a ich prehľadnosť. Tu už závisí hlavne od toho, aké údaje potrebujeme na danom kalendári vidieť. Keďže nástenný kalendár je zväčša vzdialenejší, nie je možné v ňom pohodlne listovať. Preto zobrazuje minimálne jeden kompletný mesiac, niekedy dokonca až tri mesiace naraz.

Pri zobrazovaných údajoch je možností viacero. Niektoré nástenné kalendáre zobrazujú iba dátumy, niektoré aj názvy dní a prípadné sviatky v okolitých krajinách. Práve toto sú údaje, ktorými sa nástenné kalendáre odlišujú.

Pokiaľ ste sa rozhodli kúpiť si nový kalendár pre ďalší rok, tak netreba váhať. Ich zásoby sa vypredávajú a ľahko sa môže stať, že už ten váš obľúbený typ nezoženiete. Našťastie sa stále dá obrátiť aj na internetových predajcov. U nich je zväčša ponuka bohatšia a teda aj šanca na výber toho správneho kalendára je väčšia. Veď treba byť už pripravený na nový rok, aby sme ho začali s pohodou a dostatočným plánovaním aj vďaka novému kalendáru.

 

You may also like