Ako docieliť, aby sa vaše deti hýbali?

by spravca

Každé dieťa je individuálnou osobnosťou a preto nie je prekvapením, že sa medzi nimi nájdu aktívne deti plné energie na jednej strane, a deti, ktorým stačí rozprávka a kakao na strane druhej. Zdravý pohyb je dôležitý rovnako pre deti ako pre dospelých. Svoju zásluhu na nedostatočnom pohybe detí má moderná technológia a uponáhľaný životný štýl rodičov. Určite to poznáte aj vy. Niekedy po namáhavom dni v práci a pri predstave všetkých povinností, ktoré na vás ešte čakajú doma jednoducho nenazbierate potrebnú  energiu na spoločný športový výkon s deťmi, a tak je tablet a televízia jednoduchým spôsobom ako získať čas a zabaviť deti. Možno je na čase dopriať si chvíľu relaxu, odreagovať sa od každodenného stresu a užiť si chvíle s rodinou.

Vezmite deti na nové miesta

Motivovať deti k pohybu nie je až také zložité, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zrejme ich nenahovoríte na rannú jogu a pokojná prechádzka v parku prestane byť zábavná po desiatich minútach. Skúste to inak. Vezmite vaše ratolesti na detské ihriská, kde sa spája pohyb, interakcia s ostatnými deťmi, spoznávanie vlastných schopností a prekonávanie nových výziev. Deti sa pri pohybe nesmú nudiť a to je presne to, čo nájdete na interaktívnych detských ihriskách. Vybavenie detských ihrísk nemusí pozostávať len z niekoľkých základných prvkov. Skúste si spraviť malý prieskum okolia a možno budete prekvapení, aké rozmanité možnosti ponúkajú. Naraziť môžete na detské ihrisko v štýle pirátskeho ostrova, džungle, Ninja Warrior alebo vesmírnej základne.

Vylezte občas spod deky

Zimné mesiace sa u väčšiny z nás nesú v znamení večerného leňošenia a rodinnej pohody. Skúste vytrhnúť rodinku zo stereotypu a spravte si malý výlet na najbližšie indoorové detské ihrisko. Pre deti to bude forma zaujímavého pohybu, pri ktorom zlepšia svoju obratnosť. Pre rodičov čas na nerušené posedenie pri káve alebo pár kapitol obľúbenej knihy.

 

 

You may also like