Prečo je pracovné oblečenie tak dôležité?

by spravca

Pracujete ako robotník na stavbe, no necítite sa pri práci príliš pohodlne? Môžu za to práve pracovné odevy, na ktorých by si mal dať každý z vás skutočne záležať. Dôležité je, aby ste sa v odeve mohli voľne pohybovať, no zároveň by vás mal chrániť pred možným úrazom či nebezpečenstvom. V súčasnosti je však na trhu široká ponuka pracovného oblečenia a ochranných pomôcok, ktoré sú nielen funkčné, pevné a odľahčené, ale aj veľmi pekné.

Pri stavebnej práci, či práci na záhrade by vám určite nemala chýbať kvalitná pracovná obuv, ktorá vás ochráni pred pošmyknutím či nepríjemným pádom, ktorý môže vzniknúť z dôvodu šmykľavej podlahy či rozliateho lepidla. Pracovná obuv je flexibilná, o čosi vyššia ako je bežná obuv a samozrejme aj pevnejšia, takže vaša noha bude držať pevne v akomkoľvek počasí a na akomkoľvek povrchu.

Výhody pracovného oblečenia

Pracovné oblečenie by malo byť pre každého robotníka či iného manuálne pracujúceho človeka nevyhnutnosťou. Najčastejšie sa využívajú montérky, ktoré by mali byť nielen pohodlné a priedušné, ale mali by byť vyrobené aj z pevného materiálu. Moderné montérky majú aj niekoľko vreciek, do ktorých si môžete odložiť ochranné pracovné pomôcky, ktoré sú pri práci tiež veľmi dôležité. Okrem toho by mali obsahovať aj reflexné prvky, ktoré sú dôležité najmä pri práci v noci. Pokiaľ pracujete hlavne na záhrade, nemali by ste zabúdať na ochranné rukavice či špeciálne nohavice, ktoré bývajú väčšinou spevnené na namáhaných miestach ako je sedacia časť či kolená. Tiež môžu obsahovať vrecká na ručné náradie či potrebné drobnosti.

Spoločnosť BORMIS s.r.o. ponúka široký sortiment pracovných odevov, pracovnej obuvi, ochranných pracovných pomôcok, doplnkov a ďalších produktov, bez ktorých sa pri práci len tak ľahko nezaobídete. Buďte počas vašej práce v bezpečí a chráňte sa vhodným oblečením, ktoré už mnohým pomohlo predísť vážnemu úrazu.

 

Obrázky: Fotolia RAW  / Dollar Photo Club

You may also like