Poradíme vám s výberom moto bundy

Poradíme vám s výberom moto bundy

by spravca

K silným motorkám neodmysliteľne patrí trendy oblečenie, ktoré každému jazdcovi dodáva ešte väčší šmrnc. Veľa motorkárov preferuje kombinézy, ale sú i takí, ktorí sa v kombinéze cítia stiesnenie. Pre druhú skupinu sú určené motorkárske bundy poskytujúce ochranu i komfort počas jazdy.

Pohodlie a ochrana

Pri výbere moto bundy prihliadajte na to, aby ste sa v nej cítili pohodlne a poskytovala vám maximálnu ochranu. Každý skúsený motorkár vie, že prilba, chrániče a rukavice na motorku sú základom bezpečnosti a ochrany pri páde z motorky. Ako spoznáte, že je moto bunda bezpečná? Musí mať integrované chrániče lakťov, ramien a chrbtice. Dôležitá je tiež odolnosť materiálu voči predratiu. Pod ochranou si však nepredstavujte len kolízie a pády, ale aj ochranu pred vyčíňaním počasia. Ak sa vhodne oblečiete, môžete jazdiť na motorke v daždi a chladnejšom počasí. Moto bunda by mala byť odolná voči vlhkosti a priedušná pri vysokých teplotách. Iste budete pri kupovaní moto bundy prihliadať aj na jej vzhľad. Všímajte si nielen celkový strih a farebné prevedenie, ale tiež reflexné prvky. Najväčšou dilemou býva výber materiálu. Každý si ihneď predstaví kožu. Motorkár v koženej bunde neujde pohľadu žiadnej dámy. To je síce fajn, ale ak často jazdíte na dlhé výlety, predsa len dajte prednosť textilnej bunde. Stále sa neviete rozhodnúť vo výbere materiálu? Skúste kliknúť na stránky e-shopu inSPORTline. Fotografie moto oblečenia vám pri výbere pomôžu a prehľadné vyhľadávanie vám umožní nájsť tú pravú moto bundu.

Koža verzus textil

Už viete, že na dlhé výlety je vhodnejšie textilné motorkárske oblečenie a pre športových jazdcov kožené. Poďme si bližšie prebrať všetky výhody / nevýhody kože a textilu. Kožené moto bundy sú pevné a perfektne držia všetky chrániče na svojom mieste. Aj pri silnom náraze zostanú tam, kde patria. Koža dobre prilieha na telo a navyše je silne odolná voči odratiu. I z uvedených dôvodov je koža dobrou voľbou pre športových jazdcov obľubujúcich rýchlu jazdu. Keď si kúpite koženú moto bundu, budete musieť rátať so zníženým komfortom. Jej nevýhody zistíte hlavne počas dažďa alebo pri vysokých teplotách. Koža neumožňuje takmer žiadnu reguláciu tepla, počas horúčav sa v nej budete cítiť ako v saune. Naopak textilná moto bunda je priedušná a jej povrch disponuje vodeodolnou membránou, takže plne odolá vlhkosti i dažďu. V zime vás zahrejú zatepľovacie vložky. Veľkou výhodou je voľnosť pri pohybe a aj údržba, ktorá je v prípade kože komplikovaná, ale textilnú bundu jednoducho hodíte do práčky. Nevýhodami textilu je nižšia odolnosť pri páde a riziko posunutia chráničov.

 

 

You may also like