JUDr. či ne-JUDr., to je otázka

by spravca

Taška plná asociácií

Je celkom vtipné, koľko asociácií vyplaví taká zdanlivo obyčajná a nenápadná vec, ako aktovka. JUDr. Dokumenty. Vôňa razítkovej farby. Okrúhly čierny „tvrďák“. Oblek. Doktor Šlitr. Čapkova rozprávka o Tulákovi, kde pán naháňa klobúk a svoju tašku s peniazmi strčí tulákovi, aby mu ju postrážil. „Uohuík“ alias film Vesničko má, středisková.

Overené socialistickými scenármi

Napriek všetkým múdrym tvrdeniam internetu, že aktovka bola vymyslená pre úradníkov, konkrétne hlavne pre právnikov, ktorí so sebou v dobe papierovej nosili tzv. „akta“, teda spisy, zjavne sa tieto polo-kufríky polo-tašky rýchlo tešili omnoho širšej obľube. Na notoricky známom výjave z notoricky známeho filmu kráčajú spolu dve robotnícke postavičky a hompáľajú si spokojne do zladeného kroku aktovkami, z ktorých im trčia termosky, a vôbec ich netrápi, že očividne nie sú JUDr.

Overené streetsyle blogmi

Ak ste fanúšikmi módy, je pravdepodobné, že občas zakopnete o blog so „streetstyle“ fotografovaním. V tom prípade viete, že poctivé kožené tašky všemožných tvarov a spracovaní slávia návrat (ak vôbec niekedy zmizli zo scény). Pre tých, ktorý ešte na tohto žrúta času nenatrafili – páchajú ho fotografi, potulujúci sa voľne mestami a striehnúci na pozoruhodne oblečených jedincov, ktorých potom lichôtkami obalamutia, fotia a ich portréty zverejňujú na blogoch. Odporúčam podľahnúť. Zistíte napríklad to, že je jedno, či ste dizajnér, úradník, učiteľ, predavač či sudca, pretože trocha štýlu ešte nikoho nezabilo a šmrnc môže existovať v každej profesii. A HLAVNE – na žiarivých príkladoch z minulosti vidíme, že taká aktovka sa prispôsobí hravo akémukoľvek kádrovému posudku.

Overené značkou

Tak, ak Vám je aktovka ako taká srdcu blízka, neváhajte navštíviť web www.panskaelegancia.sk , ktorý ponúka širokú škálu veľmi kvalitných pánskych doplnkov. Nájdete určite aktovky JUDr. aj ne-JUDr. typu, ktoré Vám navyše svojím precíznym spracovaním a vďaka renomé ich overených výrobcov zaručujú, že ich možno ešte Vaše vnúčatá budú loviť na povale ako poklady z dávnych čias. Len sa pozrite, aké sú aktovky zo strediskovej dedinky stále živé.

You may also like