Na čo si dávať pozor pri kúpe ojazdeného vodného skútra

Na čo si dávať pozor pri kúpe ojazdeného vodného skútra

by spravca

Nie všetko, čo je staršie alebo použité je v zlom technickom stave. Preto ľudia kupujú ojazdené vozidlá, motorky a dokonca vodné skútre. Naozaj kvalitný vodný skúter nepatrí medzi najlacnejšie stroje. Kúpiť ho z druhej ruky nie je vôbec zlý nápad.

Keď je túžba väčšia ako výška konta

Pravidlá pri kúpe ojazdeného vozidla alebo štvorkolky si viete nájsť na mnohých diskusných fórach. Horšie je to s kúpou ojazdeného vodného skútra. Predsa len skúter nenájdete v každej garáži. Napriek tomu sa skútre stávajú populárne a poskytujú nové možnosti pre aktívne trávenie voľného času. Ak sa rozhodnete jeden skúter obdivovať nielen vo vašej garáži, ale aj na vodnej ploche, zamerajte sa na renomované značky, ktoré sú aj po rokoch vo výbornom technickom stave. Medzi takéto značky patria vodné skútre Sea-Doo, ktoré si udržujú prvé priečky v predajnosti a v hodnotení kupujúcich. Nezabudnite si overiť ani predávajúceho. Úplne ideálne je, keď predáva skúter niekto z vášho okolia alebo máte od známych odporúčanie na daného človeka. V internetových bazároch nájdete desiatky skútrov. Vybrať si môžete zo športových, ktoré vás budú neustále prekvapovať novými možnosťami pri skokoch alebo brúsení zatáčok. Športový vodný skúter si naplno užijete, keď si vyberiete model, na ktorom sa jazdí postojačky. Ak však vaša žena frfle, že míňate peniaze na hlúposti, radšej si kúpte väčší model na sedenie pre dvoch jazdcov. Uvidíte, že po prvej jazde s vami ju frflanie prejde a bude si adrenalín užívať viac ako vy sám.

Máte vybrané? Toto si všímajte

Poznáte už značku kupovaného skútra? Overte si ceny súčiastok, náhradných dielov a dostupnosť servisu. Nájsť skúter v primeranej cene vyhovujúci vašim požiadavkám je drina. Pri obhliadke však neprepadajte eufórii a nedajte sa omámiť len vzhľadom, ktorý býva u skútrov Sea-Doo naozaj nadčasový. Samozrejme, že zachovaný lak bez škrabancov alebo korózie je tiež dôležitý, ale nie tak, ako vnútro stroja. Pre plynulú jazdu je nutné zistiť stav turbíny, ktorá poháňa motor. Turbína nesmie mať známky poškodenia, aj malý úlomok ju znefunkční. V bezchybnom stave musia byť taktiež jednotlivé lopatky. Od kupujúceho sa snažte zistiť informáciu, kde so skútrom jazdil najčastejšie. Pre jazdu v slanej vode sú určené len skútre, ktoré nevháňajú vodu do chladiaceho systému. Ak si kúpite skúter, ktorý nebol prispôsobený na jazdu v mori, po určitom čase zistíte, že motor neslúži tak, ako by mal. V neposlednom rade si overte rok výroby. Príliš ojazdené a staré skútre nie sú hodné investície.

 

 

 

You may also like